Berisha: Narkopolicët përdorën helme kundër demonstruesve paqësorë. Me këtë akt, ata i shpallën luftë opozitës!

Hënë, 10 June 2024 22:55
 
 
 
 

Kryedemokrati Sali Berisha ka reaguar ashpër ndaj dhunës së ushtruar shtazarake të ushtruar ditën e sotme nga policia ndaj protestuesve të cilët kërkojnë prej 11 javësh dorëheqjen e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj i cili është kapur me prova se si ka vjedhur 130 milionë euro me inceneratorin fantazëm dhe 30 milionë euro me kompaninë 5D me pronarë drejtorët e tij në bashki.

‘Narkopolicët përdorën helme kundër demonstruesve paqësorë. Me këtë akt, ata i shpallën luftë opozitës!’, u shpreh Berisha gjatë tubimit qytetar poshtë banesës së tij. 

 

Berisha: Të dashur miq, sot mercenarë, narkopolicë, narkobanditë të veshur me uniformë, përdorën helme kundër demonstruesve paqësorë.

Sadistë dhe kriminelë përdorën gaze luftërash, të përdorura barbarisht 100 vite më parë.

Përdorën gaze toksike, gaze me pasoja dëmtime serioze në lëkurë, etj.

Me këtë akt, ata i shpallën luftë opozitës.

Ndaj dhe ftoj qytetarët dhe qytetaret t’i përgjigjen këtij akti kriminal me zemërim të pakufishëm, me revoltë të pakufishme, me mosbindje totale civile.

Ftoj shqiptarët të bashkohen në këtë betejë qytetare, betejë për jetën, ekzistencën e demokracisë dhe vetë kombit shqiptar në Shqipëri.

Çdo ditë që kalon është ditë që rëndon mbi ndërgjegjen tonë qytetare.

Është ditë që rëndon mbi supet e lodhura të këtij vendi të rraskapitur.

Është ditë që përzë nga orët e para të mëngjesit gjer natën vonë shqiptarët nga Shqipëria.

Është ditë në të cilën bota e krimit e lidhur me Edi Ramën dhe qeveritarët, kafshon egërsisht qenien shqiptare.

Është ditë në të cilën, Edi Rama, qeveritarët dhe zyrtarët e tij vjedhin çdo minutë dhe çdo orë dhe varfërojnë.

Vjedhin pasuritë publike.

Vjedhin buxhetin.

Varfërojnë çdo ditë shqiptarët.

Ndaj dhe o sot o kurrë, të bashkohemi në një betejë shpëtimtare për kombin shqiptar.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Sport

Tifozët shqiptarë janë kampionët e birrës/ Bien nga froni anglezët

Ky është Europian rekordesh për shqiptarët.   Kur ishte menduar se si zakonisht, rekordin për konsumin e birrave do e shënonin anglezët apo skocezët, panorama ka ndryshuar.     Sipas gazetës gjermane, Waltroper Zeitung, kampionët...

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...