Krahasimi/ Edi Rama poston videot e Thethit nga SHBA, Vjosa Osmani zhvillon takime të nivelit të lartë

E mërkurë, 10 July 2024 11:14
 

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka mbërritur në SHBA për të marrë pjesë në samitin e rëndësishëm të NATO-s.

Ndërkohë nga Kosova, në SHBA ka mbërritur presidentja Vjosa Osmani për të marrë pjesë në këtë samit. 

Por edhe pse Edi Rama është kreu i një shteti anëtar të NATO-s, 24 orët e fundit ai nuk ka bërë asnjë postim për ndonjë takim që ka realizuar në SHBA.

Postimet e fundit të tij janë disa pamje nga Thethi dhe nga ndërtimi i një shkolle në Durrës.

Kurse gjatë këtyre 24 orëve, Vjosa Osmani është takuar me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken dhe me ndihmës-sekretarin e shtetit, Jim O’Brien.

Po ashtu, ajo është takuar me presidentin e Kroacisë, Zoran Milanoviç.

Vjosa Osmani ka postuar edhe pamje nga takimi me kryeministrin e Bullgarisë, Dimitar Glavchov.

Ajo po merr pjesë në të gjitha aktivitetet e rëndësishme në kuadër të këtij samiti historik.

Kujtojmë se Edi Rama udhëtoi drejt SHBA si personi që ka korruptuar shefin e kundërzbulimit të FBI, i cili aktualisht është në burg për një vepër penale të kryer në bashkëpunim me korruptorin Edi Rama.

ImageImageImageImage

Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...