“Nëse nuk ke vjedhur dhe ke mbjellë kanabis, përjashtohesh”, -llogaridhënia te PS

Tuesday, 01 May 2018 14:36

Kryeministri Edi Rama ka urdhëruar që të nisë llogaridhënia nga të gjithë drejtuesit e PS-së, të cilët janë në poste ekzekutive, duke nisur nga ministrat e deri në nivelet më të ulta për punën që kanë bërë deri tani.

Ka qenë sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla, cili ka njoftuar vendimin e Ramës, por çështja është se çfarë llogarie do të japin.

Që kur Rama erdhi në krye të pushtet ka bërë shumë arritje që deri tani asnjë qeveria nuk ka mundur që të bëjë.

Ishte i pari që solli në Parlament deputetë të inkriminuar dhe me rekorde kriminale si dhe vuri në krye të bashkive kryesore persona të lidhur me krimin.

Puna tjetër, ishte që duke përdorur ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin, kanabizoi vendin duke u  bërë vendi i parë në europë për prodhimin e kanabisit.

Në tjetër arritje për të cilët mund të japin llogari ministrat e Ramës është se kush ka vjedhur më shumë nga paratë shqiptare.

Dhe shumë prej ministrave dhe drejtorëve të Ramës, këtu do kenë shumë për të thënë, duke pasur parasysh aferat korruptive në 5 vite qeverisje.

Modifikuar më Tuesday, 01 May 2018 15:54

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kapet drogë dhe armë në Tiranë, arrestohen dy persona

Kronikë

Kapet drogë dhe armë në Tiranë, arrestohen dy persona

Policia e Tiranës në vijim të operacioneve të njëpasnjëshme për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, gjatë natës ka zhvilluar një tjetër operacion antidrogë Gjatë operacionit, Policia ka sekuestruar...

Më shumë se 400 emigrantë arritën në ishujt grekë në 24 orët e fundit

Aktualitet

Më shumë se 400 emigrantë arritën në ishujt grekë në 24 orët e fundit

Rojet bregdetare greke kanë asistuar në shpëtimin e 225 refugjatëve në 5 incidente të ndryshme në ishujt në lindje të Egjeut përgjatë 24 orëve të fundit. Sipas selisë së Autoritetit Portual...

Lajm bombastik! Media spanjolle largon Ronaldon nga Juventusi, do të luaj në Angli

Sport

Lajm bombastik! Media spanjolle largon Ronaldon nga Juventusi, do të luaj në Angli

Cristiano Ronaldo është duke kaluar një nga moment më të errët në karrierën e tij. Luzitani po zhvillon një start sezoni për tu harruar me Juventusin. CR7 mund të largohet nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!