Bejko: Grupet kundër Bashës, pa ide dhe me inate personale

Tuesday, 01 May 2018 18:34

Kreu i PD-së në Gjirokastër Roland Bejko, në një intevistë për SYRI.net është shprehur se persona apo grupe të vogla  brenda PD, që dalin kundër Bashës, kanë thjesht qejfmbejtje personale dhe nuk kanë asnjë program apo alternativë.

 ‘Ish-figura të larta të PD-së e kanë një çështje personale me kreun e PD-së. Statusi është shkaku për të ndërtuar parimin e tyre, një përplasje me Lulzim Bashën. E kam ndjekur me vëmendje debatin e zhvilluar me individë apo grupe të vogla në PD’, u shpreh Bejko.

Kryedemokrati i Gjirokastrës tha se ka vënë re mungesë serioziteti në deklaratat e këtyre individëve që kanë dalë kundër statutit. Madje ai i ka konsideruar si “grupe shumë të dobëta” krahasuar me të tjerë që kanë kundërshtuar më parë, të cilët së paku kanë pasur ide e programe politike.

‘Në ditët e sotme, shikojmë se më tepër debatet janë inatçore, për qejfmbejtje personale, për emrat në listat e deputetëve.

Ka rotacione dhe askush nuk është i përjetshëm. PD aktualisht ka një qarkullim elitash dhe këto nuk bëhen pa zhurmë. Basha e ka pranuar që ka bërë gabime dhe ka shtrirë dorën për ti hyrë garës në vota’, u shpreh në studion e SYRI.net, Ronald Bejko, kryetar i PD-së së Gjirokastrës.

Modifikuar më Tuesday, 01 May 2018 18:57

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

Aktualitet

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

I ftuar në programin “Historia ime” në Klan, ka qenë inxhinieri i njohur Arben Meçe, i cili ka treguar për problematikat e ndërtimeve që u evidentuan pas tërmetit. Sipas tij...

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Aktualitet

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Tërmeti i 26 nëntorit që kaluam, për të gjithë ne që ishim pranë epiqendrës apo edhe ne perimetrin e lëkundjeve shkatërruese të tij, ishte një provë e vështirë për ne...

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Aktualitet

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Një proces gjyqësor ky i dyshuar kryesor është një bashkëshort shqiptar po mbahet në Britaninë e Madhe, ku Fatos Xheta akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij Safie Xheta. Fatos Xheta...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!