Manja-Hysi treguan që janë bashkëpunëtorë në falsifikim

Hënë, 14 May 2018 15:43

E turpshme dhe qesharake ishte konferenca e përbashkët për shtyp e deputetëve ushtarë besnikë të Edi Ramës, Ulsi Manja dhe Vasilika Hysi.

Në daljen e tyre për mediat në përpjekje për të dhënë sqarime për ndryshimet në Kodin e Procedurës Penale, pas denoncimit të bëra nga akuzat e opozitës, Manja dhe Hysi sapo treguan dhe vërtetuan se janë bashkëfajtorë në falsifikimin që i është bërë ligjit.

Qesharake ishte edhe akuza e tyre për opozitën se me këtë sulm që po i bën Kodit të Procedurës Penale po pengon çeljen e negociatave dhe integrimin.

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, dhe deputetja Vasilika Hysi , të urdhëruar nga Rama dolën para shqiptarëve justifikuar veprimet e turpshme dhe të paligjshme me ndryshimin e nenit 491 të Kodit të Procedurës penale.

Duke u justifikuar ata nuk bën gjë tjetër veçse konfirmuan fajësinë e tyre dhe bashkëpunimin në krim.

Modifikuar më Hënë, 14 May 2018 15:45

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Naftëtarët e Ballshit ultimatum qeverisë: Na ktheni përgjigje brenda ditës, ose..

Kronikë

Naftëtarët e Ballshit ultimatum qeverisë: Na ktheni përgjigje brenda ditës, ose..

Naftëtarët e rafinerisë së Ballshit kanë dalë edhe ditën e sotme në protestë ndërsa institucionet shtetërore kanë mbyllur sytë dhe veshët përballë krizës së tyre financiare pasi prej 6 muajsh...

Aksidentohet furgoni i Burgjeve me të burgosur brenda

Kronikë

Aksidentohet furgoni i Burgjeve me të burgosur brenda

Furgoni i Drejtorisë së Burgjeve është përfshirë në një aksident mëngjesin e sotëm, ku për pasojë një polic ka mbetur i lënduar. Ngjarja ka ndodhur në aksin Tepelenë-Mallakastër, në fshatin Qesarat...

Racizmi “godet” sërish, lojtari i Portos revoltohet dhe del nga loja

Sport

Racizmi “godet” sërish, lojtari i Portos revoltohet dhe del nga loja

Skena që fatkeqësisht vazhdojnë në stadiume edhe në vitin 2020. Musa Marega, lojtari i Portos shënoi për skuadrën e tij ndaj Viktoria Guimaraesh (1-2) dhe për pak minuta ra pre...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!