Lexoni denoncimin e dhimbshem te qytetarit dixhital. sb Pershendetje! Sot ne Don Bosko na pane syte nje skene te…
  Hetimi administrativ i KPK-së zbuloi se ish-Avokatja e Shtetit, Alma Hicka ka përfaqësuar vendin në procese gjyqësore ku palët…
  Biznesmeni i njohur Francesko Beccheti duket se ka shpallur fitoren në raport me gjyqin ndaj qeverisë shqiptare duke bërë…
Pse u tmerrua ne Bruksel, Aleksander Vuçiç?   Miq, Presidenti i Serbomadhise, Aleksander Vuçiç pas perfundimit te takimit me Kryeministrin…
  Nga Genc Pollo Një demaskim i vonuar: Katovica, Fazlliçi e të tjeraNë Europë, ShBA e Rusi ecuria e vaksinimit…
  Pas sulmit të ultrasave të Lazios ka reaguar edhe Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli. Ai ka mbështetur futbollistin…
  Një ditë më parë, një grup qytetarësh shqiptarë morën guximin për të denoncuar skandalin e patronazhistëve, të cilin mediat…
  Dosja penale në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri do të vazhdojë procesin gjyqësor me kryesues të seancës…
  Një urim drejtuar besimtarëve myslimanë për festën e Kurban Bajramit ka bërë sot edhe ambasada Amerikane në Tiranë. Në…
  Prej disa ditësh, Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Enio Jaço, ndodhet në SHBA për takime me zyrtarë amerikanë,…
  Kryedemokrati Lulzim Basha i ka uruar festën e Kurban Bajramit Besimtarëve myslimanë. Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Basha nënvizon…
  Presidenti Ilir Meta ka reaguar për përplasjen mes bizneseve të lokaleve në Vlorë dhe Policisë. Kreu i Shtetit shkruan…

Lajmet e fundit

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

Politikë

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

  Ish-nënkryeari i KLD-së Kreshnik Spahiu, me anë të një statusi në “Facebook” ka sharë dhe ofenduar rëndë shitësit, duke i quajtur ata “katundarë”. Spahiu shkon edhe më tej në imagjinatën e...

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

Politikë

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

  Që kur ish-kryeministri i vendit Sali Berisha u shpall ‘non grata’ nga DASH, të shumtë kanë qenë përkrahësit dhe simpantizantët që i kanë dhënë kurajo që të vazhdojë betejat. Sot, Berisha...

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

Aktualitet

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

  Numri i të diplomuarve me doktoraturë ka pësuar rënie vitet e fundit si rrjedhojë e bllokimit të studimeve në këtë cikël nga sektori publik. Të dhënat e INSTAT tregojnë se tre...