Ish-deputetja Albana Vokshi ka reaguar në lidhje me përgjigjen që i është kthyer Partisë Demokratike në lidhje me shqetësimin e…
 Nga Nard Ndoka Rast unikal.Pushteti bën grusht shteti. Godet këdo që i del përpara! Rrëzon Gjykatën Kushtetuese, shpartallon Gjykatën e…
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatin zgjedhor të 30 qershorit. Por tabela e rezultateve ka nxjerr një fakt…
Nga Petrit Vasili     Kriza politike ka hyre tani në momentin me destruktiv të saj. Çdo ditë po prodhon…
Përmes ish deputetit Luçiaco Boçi, PD ka akuzuar sot kryeministrin Edi Rama se ka mashtruar studentët, sa i takon paktit…
Nëpërmjet një njoftimi në faqen e tij në FB, Arben Malaj, ka aplikuar sërish për teserën e PS-së, pasi u…
Ai përcjell me një besueshmëri të admirueshme dhe besnikëri korrekte kostumet tradicionale por edhe shprehinë dhe karakteristikat dalluese të shqiptarëve,…
Presidenti Ilir Meta ka rrëzuar ligjin për planifikimin e zhvillimit e territorit të miratuar nga Kuvendi. Ky ligj ka të…
Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një tjetër ‘veteran’ të skenës shqiptare si mbështetës të prishjes së Teatrit Kombëtar. Rama publikon…
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatin përfundimtar të votimit të 30 qershorit. Si çdo votim tjetër i këtij procesi,…
Edi Ramës i janë dashur 27 ditë që të përfundojë votimet monopartiake të nisura në datën 30 qershor. Me 4…
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani e shikon çështjen e Teatrit të rindezur në skenën publike si një karrem për shmangur…

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!