Në Vlorë, zona elektorale e Kryeministrit Edi Rama, mësohet të jetë vjedhur arka me lekët e filialit të postës. Policia…
Një ditë pas shkarkimit të tij nga vendi i punës, si specialist në Agjencinë e Trajtimit të Koncensioneve, gazetari Ylli…
Studentët e Durrësit i treguan vendin sot Ministrit Lleshaj, që kishte shkuar në Universitetin e tyre për tu dhënë leksion…
Ambasadori i Suedisë në vendin tonë, Johan Ndisi, ka folur për herë të parë për krizën e rëndë politike në…
Nga Klarisa Rexhvelaj Që nga gjeneza jemi projektuar për të qenë të lirë, jemi rritur e ushqyer me vlerat e…
Që shqiptarët kanë përdorur mënyra nga më të habitshme për të emigruar nëpër botë, nuk përbën më lajm, por kur…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një takim me qytetarët e Shkodrës tha se ka ardhur koha për të shkundur…
Një qytetar ka denoncuar publikisht një krim që ka ndodhur në rrugën "Babë Rexha” në Tiranë dhe që po mbahet…
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshi është pritur me protesta gjatë vizitës që ka pasur sot në Universitetin Aleksandër Moisiu në…
Për Edi Ramën çdo denoncues i krimit, i drogës, trafikut dhe bandave të lidhura me politikën akuzohet denocuesi dhe jo…
Në seancën e djeshme dëgjimore në Bruksel, Komisioni për Punët e Jashtme të BE, për avancimin e detyrave të vendeve…
Partia Demokratike do të organizojë ditën e enjte një protestë para parlamentit. Protesta do të nisë në orën 09:30 të…

Lajmet e fundit

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Sport

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë prezantimit që bëri në Camp Nou u përpoq të bënte disa...

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aktualitet

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka çelur sot, mbledhjen e firmave nga qyetarët për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe firmat mblidhen pikërisht në hyrje të saj  “Firmos edhe ti!”...

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Sport

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A. Ndeshje e lehtë në letër, por bardhezinjëve nuk u lejohet asnjë gabim pasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!