Nje denoncim i deshtimit total te narkoshtetit te Edivn Mafise nga Adi Krasta! Ndiqeni sipas deshires! sb
Komisioni Europian njoftoi se vendet anëtare kanë rënë dakord të zhvillojnë në janar, në Shqipëri, një konferencë donatorësh për të…
 Vdekja e kryekomisarit Bajram Hajdarmataj nga tërmeti i 26 nëntorit është konsideruar nga Prokuroria e Durrësit si vrasje, ndërsa janë…
Gazetari i njohur Adi Krasta ka nisur mbrëmjen e sotme rrugëtimin e tij të ri profesional, tanimë jo në Tiranë,…
Eksperti i Ekonomisë të PD Dorjan Teliti ka bërë një vizitë në Vorë, duke thënë se njerëzit në këtë zonë…
Kalimi nga detyra e një prej ministrave më të fuqishëm në kabinet tek kreu i Komisionit të Ekonomisë në Kuvend…
Gazetarët shqiptarë, mediat shqiptare, organizatat e medias dhe ato të shoqërisë civile i bëjnë thirrje qeverisë të tërheqë menjëherë dhe…
Kryeministri Edi Rama ka dalë me një video-mesazh në Facebook, ku ka folur mbi veprimet e qeverisë që drejton lidhur…
Nga Lindita Metaliaj, ish deputete e PD/ Sot u rikthyem perseri ne Laç me kryetarin e Partise Demokratike z.Lulzim Basha.Banoret…
“Rilindasit” pushtetin nuk e kuptojnë përveçse të lidhur fort në dy elementë: prejardhjen e fortë komuniste dhe nepotizmin. Për ata…
Banorët në Laç kanë denoncuar tek Kryetari i Partisë Demokratike diskriminimin e tyre nga qeveria dhe bashkia, duke i lënë…
Rilindasit kanë nxjerrë në pah edhe njëherë fytyrën e vërtetë, ku pavarësisht fatkeqësisë që i la pa banesë pas tërmetit…

Lajmet e fundit

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

Politikë

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

  Socialiastët kane nje siguri për veten e tyre dhe të ardhmen e fëmijëve, Lëvizjen Socialiste për Integrim Sot Niko Peleshi është në ankth dhe në mankth. Sepse ndjen që i rrezikohet...

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

Politikë

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

  Kreu i KZAZ nr.29 Ramiz Billa, i ftuar në “Radari Informativ”, foli për procesin zgjedhor dhe qendrat e votimit. Ai bëri me dije se në terren janë bërë verifikime për qendrat...

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

Politikë

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

  Drejtuesja e LSI në qarkun e Durrësit, Elona Guri, vijon takimet elektorale në qytetin bregdetar. Takimin e radhës, Guri e ka zhvilluar me disa të rinj të këtij qyteti. Guri shfaqet...