Banorët në Laç kanë denoncuar tek Kryetari i Partisë Demokratike diskriminimin e tyre nga qeveria dhe bashkia, duke i lënë…
Rilindasit kanë nxjerrë në pah edhe njëherë fytyrën e vërtetë, ku pavarësisht fatkeqësisë që i la pa banesë pas tërmetit…
Kishte një plan për ndarje të Kosovës. U munduan ta kamuflojnë si një project edhe ndërkombëtar. Por shumë shpejt u…
55-vjeçari nga Laçi, dy ditë më parë mori premtimin nga Rama se do të fitonte bonusin e qirasë pas prishjes…
Shprehja: “Të vret natën dhe të qan ditën”, sot ka vend me atë që po ndodh në vend. Tërmeti i…
Presidenti Ilir Meta në faqen e tij Facebook duke iu referuar një interviste  të dhënë nga drejtori i katedrës së…
Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa deklaron se për zbukurimin e qytetit të Durrësit janë harxhuar 42 mijë euro ndërkohë…
Organizatat e mediave dhe gazetarët në Shqipëri i konsiderojnë projektligjet e paketës antligjore si cënim të lirisë së shprehjes. Ato…
Në lidhje me vdekjen e kryekomisar Bajram Hajdarmatajt në në krye të detyrës në Kavaleshencë në Durrës më 26 nëntor…
Nga Sali Berisha Narko ministria e brendshme fsheh gjurmet e krimit shteteror ne ndertesen e Konvaleshences! Sajmir Trafiku kishte bere…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur tifozët e mbledhur në stadiumin “Air Albania”, mbrëmjen e djeshme, për përballjen Partizani – Tirana,…
Një nga personat që kanë përfunduar në polici si përgjegjës për mos marrjen e masave te Kavalishenca, ku një person…

Lajmet e fundit

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

Politikë

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

  Socialiastët kane nje siguri për veten e tyre dhe të ardhmen e fëmijëve, Lëvizjen Socialiste për Integrim Sot Niko Peleshi është në ankth dhe në mankth. Sepse ndjen që i rrezikohet...

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

Politikë

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

  Kreu i KZAZ nr.29 Ramiz Billa, i ftuar në “Radari Informativ”, foli për procesin zgjedhor dhe qendrat e votimit. Ai bëri me dije se në terren janë bërë verifikime për qendrat...

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

Politikë

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

  Drejtuesja e LSI në qarkun e Durrësit, Elona Guri, vijon takimet elektorale në qytetin bregdetar. Takimin e radhës, Guri e ka zhvilluar me disa të rinj të këtij qyteti. Guri shfaqet...