Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka mbajtur një qëndrim ndryshe nga ai zyrtari partisë në lidhje me parullën e shkuar…
Partia Demokratike është e vendosur se largimi i kryeministrit Rama është i panegociueshëm. Nënkryetari i PD, Edi Paloka, i ftuar…
Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar ashpër ndaj vendimeve të sotme të asaj që tani mund të quhet gjyqësor politik,…
Refuzimit të sotëm të kryeministrit Edi Rama për të pranuar ndërmjetësimin e faktorit ndërkombëtar për zgjidhjen e krizës politike në…
Bild është gazeta më e madhe europiane. Ajo njihet për stilin e saj direkt dhe të ashpër. Por gazeta gjermane…
Kryeministri Edi Rama ishte sot në Shkodër nga ku dhe lëshoi disa deklarata sa i përket synimit të PS për…
Arben Malaj ekspert i politikave ekonomike ka dhënë një intervistë për Fax News. Malaj në këtë intervistë ka folur kryesisht…
Gazeta më e madhe gjermane, Bild, ka publikuar një shkrim me akuza të forta ndaj kryeministrit shqiptar, Edi Rama. Madje…
Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi nëpërmjet një reagimi në facebook shkruan se babai i nënkryetarit të FRESSH, gjyqtari Arben Micko…
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ndodhet ne Washington në një vizitë pune. Zj. Kryemadhi e ftuar në…
Partia Demokratike po përgatitet të padisë në prokurori ministrin e Brendëshëm, Sandër Lleshi, si dirigjues të dhunës së ushtruar mbi…
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha hodhi akuza të ashpra ndaj kandidatëve të Partisë Socialiste për kryetarët e Bashkive, duke…

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!