Prokuroria dhe policia vijojnë kërkimet për Agim Kajmakun ish-kreun e Bashkisë së Vorës, i cili arriti të shpëtonte prangosjes, pasi…
Një karikaturë të shtetit apo edhe një mosfunksionim i shtetit. Kështu e cilëson ish-ministri i jashtëm Besnik Mustafaj situatën e…
Gazetari Mentor Kikia, në një reagim të tijin në rrjetet sociale, i kërkon shteteve anëtare të Bashkimi Europian ti japë…
Betimi i Arta Vorpsit para një notereje si anëtare e Gjykatës Kushtetuese është një nul juridik, ndërsa  aktet noteriale janë…
Dita e enjte e gjeti kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha në Sarandë, në kuadër të turit "Rrugëtimi i Shqipërisë"…
"Sot pata kënaqësinë të vlerësoj me Titullin “Mjeshtër i Madh”, një nga sportistet më të shquara në të gjithë historinë…
Lulzim Basha mbetet i vendosur që me të marrë pushtetin do të anulojë të gjitha projektet PPP të denoncuar në…
Gjykata e Apelit ka liruar nga burgu ish-drejtorin e Hipotekës në Durres Ardjan Iliazajn, i cili akuzohet për tjetërsim të…
Kur Arta Marku u emërua në mënyrë të paligjshme, kryeprokuore e përkohshme, pothuajse dy vite më parë, Lapsi.al mbajti një…
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zbardhur sot pikëzimet e tij, për 3 kandidatët për kryeprokuror të Shqipërisë. Pas intervistimit…
Konferenca e kryetarëve vendosi të thërrasë të enjten një seancë të posaçme parlamentare, në orën 10:00, pikërisht për atë që…
Pas banesave në Astir, vëmendja e qeverisë dhe bashkisë së Tiranës duket se është orientuar nga godina e Teatrit Kombëtar, aty…

Lajmet e fundit

Elona Guri: LSI ka një program të qartë dhe konkret për sipërmarrjen, punësimin dhe forcimin ekonomik të gruas

Politikë

Elona Guri: LSI ka një program të qartë dhe konkret për sipërmarrjen, punësimin dhe forcimin ekonomik të gruas

  Drejtuesja e LSI në Durrës, Elona Guri, thotë se pas 25 prillit, qeveria e re e do të jetë në përkrahje të sipërmarrjes, nuk do ta penalizojë apo ti rrijë...

Braimllari: Korça sot vuan monopolin e oligarkisë. Pas 25 Prillit, ka vetëm ndëshkim popullor

Politikë

Braimllari: Korça sot vuan monopolin e oligarkisë. Pas 25 Prillit, ka vetëm ndëshkim popullor

  Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se sot Korça vuan monopolin e oligarkisë, duke theksuar se të rinjtë korçarë meritojnë vlerësim dhe përfaqësim. Sipas tij, pas 25 prillit ka...

Tabaku takime me biznesin e vogël në Tiranë, ja ankesat e tregtarëve për ish-deputeten e PD

Politikë

Tabaku takime me biznesin e vogël në Tiranë, ja ankesat e tregtarëve për ish-deputeten e PD

Ish –deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, vijoi takimet me biznesin e vogël në Tiranë. “Tregu Elektrik” dhe “Lagjia e Tabakëve”, ishin ndalesat e rradhës, ku Tabaku dëgjoi problematikat e tregtarëve...