8 protestues, 9 policë dhe 2 gazetarë kanë mbetur të plagosur në protestën e ditës së sotme para kryeministrisë. Sipas…
sh kryeministri Sali Berisha vijon të jetë në proetstë dhe bën thirrje kryeministrit të japë dorëheqjen. "Kjo lëvizje çdo njeri…
Pasi u largua nga kryeministria, ku edhe u mbyll protesta për ditën e sotme, kreu i PD-sl Lulzim Basha iu…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nga selia e partisë i dha një tjetër mesazh kryeministrit të vendit Edi Rama. Ajo…
Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa protestuesve para derës…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar lidhur me protestën e sotme para Kryeministrisë. Ish-deputeti i LSI-së, përmes një postimi…
Pas 4 orësh proteste, qytetarët i kanë dhënë se paku një mesazh të qartë kryeministrit Edi Rama. Ai është pak…
Mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë protestës së sotme të opozitës. Protesta është pasqyruar nga mediat ndërkombëtare si “Reuters”, “Corriere.it”,“Repubblica.it”, “LeTelegramme”, të cilat shkruajnë…
Liderët e opozitës vazhdojnë të qëndrojnë mes qytetarësh duke i mbështetur ata. Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi,…
Pas pesë orësh, opozita ka mbyllur protestën para Kryeministrisë. Kreu demokrat, Lulzim Basha ka lajmërua protestën tjetër për ditën e…
Policia ka spostuar turmën me gaz lotsjellës, duke shkaktuar kështu probleme nga asfiksia tek disa prej qytetarëve që ndodheshin më…
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi  cilësoi genocid atë që po ndodh me sulmin e policisë kundër qytetarëve me gaz lotsjellës.…

Lajmet e fundit

SPAK publikon emrat e 17 anëtarëve të grupit kriminal, trafikonin qytetarë drejt SHBA-së, Kanadasë e Anglisë me viza false

Aktualitet

SPAK publikon emrat e 17 anëtarëve të grupit kriminal, trafikonin qytetarë drejt SHBA-së, Kanadasë e Anglisë me viza false

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka regjistruar procedimin penal ndaj një grupi personash, të cilët akuzohen për vepratn penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose...

Presidentja e KE i kërkon falje Italisë: BE është këtu për të ndihmuar, 100 miliardë euro për vendet më të goditura na COVID-19

Politikë

Presidentja e KE i kërkon falje Italisë: BE është këtu për të ndihmuar, 100 miliardë euro për vendet më të goditura na COVID-19

Presidentja e Komisionit Europian i ka kërkuar falje Italisë pasi jo të gjitha vendet e BE kanë menduar më parë për të ndihmuar vatrën e nxehtë të koronavirusit në kontinent. Italia...

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Aktualitet

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Një çift të moshuarish në Korçë kanë dalë nga spitali sepse kanë marrë veten pasi u infektuan me COVID-19.Lajmin e mirë e dha Drejtori i Spitalit të Korçës, Litian Broka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!