“Qeveria ka rritur taksat 5 mld euro dhe nuk gjen dot 30 mln euro për Teatrin Kombëtar”, ka thënë n/kryetarja…
Pala shqiptare dhe pala greke duket se janë pranë zgjidhjes së problemeve mes dy vendeve. Gazeta greke “Protothema” ka mësuar…
Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim, Johanes Hahn do të qëndrojë sot në Beograd. Sipas mediave serbe vizita e tij…
 Komisionin Parlamentar i Ligjeve është përfshirë nga debate të forta. Në mbledhje është futur në rendin e ditës projektligji për Teatrin…
Deputeti Enkelejd Alibeaj, drejtpërdrejt nga Komisioni për Çështjet Ligjore. Partia Demokratike vijon aksionin e saj edhe ne Komisionet Parlamentare, kundër…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video në profilin e tij “Facebook” nëpërmjet së cilës sjell sërish në vëmendjen e…
Thorsten Frei, raportuesi i grupit parlamentar CDU/CSU në intervistë ekskluzive për DW (shqip) thotë se vendimi i Brukselit për Shqipërinë…
Ish-ministri i Drejtësisë ka komentuar dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm të Gjermanisë Horst Seehofer, njëkohësisht kryetar i partisë kristiansociale (CSU)…
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, ka ironizuar ditën…
Deputeti i PD-së, Tritan Shehu ka reaguar ditën e sotme lidhur me një vendim të qeverisë për sistemin shëndetësor. Përmes…
Kryeministri ka vizituar këtë të diel Korçën në kuadër të turit të llogaridhënies ndaj qytetarëve, por jo të pakta kanë…
Kryeministri Edi Rama, prej disa muajsh ka nisur atë që ai e quan “turi i llogaridhënies”. Ai shkon në takime…

Lajmet e fundit

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Aktualitet

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Një çift të moshuarish në Korçë kanë dalë nga spitali sepse kanë marrë veten pasi u infektuan me COVID-19.Lajmin e mirë e dha Drejtori i Spitalit të Korçës, Litian Broka...

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Globi

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Një burrë 101-vjeçar, i identifikuar si ‘Zoti P’ është liruar nga izolimi pasi u shërua nga COVID-19 në qytetin italian të Riminit. Ai është një i mbijetuar nga Lufta e...

Lefter Maliqi këshillon Ramën: Populli ta dha “timonin” dhe “tepsinë”, bëj mirë, të gjesh mirë…

Politikë

Lefter Maliqi këshillon Ramën: Populli ta dha “timonin” dhe “tepsinë”, bëj mirë, të gjesh mirë…

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar në lidhje me paketën ekonomike të qeverisë Rama për të ndihmuar familjet në nevojë dhe të vetëpunësuarit apo të punësuarit në biznesin e vogël në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!