Rikthehet pas gjashtë muajsh për miratim në Parlament nisma e shumëdebatuar, që përcakton disa rregulla, kushte dhe procedura të reja,…
Pronari i televizionit Zjarr, Ismet Drishti, i njohur sarkazmën dhe humorin e tij, ka bërë një tjetër këngë për qeverinë…
Që Edi Rama është në një situatë të vështirë pas vendimit të Bashkimit Evropian për mos hapjen e negociatave kjo…
Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten Raportin e vitit 2018 për Trafikimin e Qenieve Njerëzore. Ky raport i përvitshëm,…
Ndërkohë që Kuvendi vetëm me votat e maxhorancës ka miratuar projekt-vendimin që i hap rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar, disa…
Ish kryeministri Sali Berisha, ka takuar kryeministrin e Maqedonisë Zoran Zaev, për të diskutuar rreth zhvillimeve mes dy vendeve. Dy…
Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka kërkuar që të tërhiqet ligji i sjellë nga qeveria në Kuvend për Teatrin…
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ishte e ftuar në një intervistë në studionin e “Zërit të Amerikës”…
Ish-ministri dhe publicisti Besnik Mustafaj ka komentuar shtyrjen e negociatave të Këshillit Evropian për Shqipërinë. Në studion e “News 24”…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim basha i ka kërkuar Gramoz Ruçit që ta tërheqë me urgjencë këtë vendim, pasi rendi…
Debati për Teatrin Kombëtar vazhdon në seancën plenare. Ndërsa maxhoranca ka kërkuar të futet në rendin e ditës projektligjin e…
Nga David Ehl Shtetet e Bashkimit Europian duan të hapin negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë e Maqedoninë. Deri sa ato…

Lajmet e fundit

Presidentja e KE i kërkon falje Italisë: BE është këtu për të ndihmuar, 100 miliardë euro për vendet më të goditura na COVID-19

Politikë

Presidentja e KE i kërkon falje Italisë: BE është këtu për të ndihmuar, 100 miliardë euro për vendet më të goditura na COVID-19

Presidentja e Komisionit Europian i ka kërkuar falje Italisë pasi jo të gjitha vendet e BE kanë menduar më parë për të ndihmuar vatrën e nxehtë të koronavirusit në kontinent. Italia...

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Aktualitet

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Një çift të moshuarish në Korçë kanë dalë nga spitali sepse kanë marrë veten pasi u infektuan me COVID-19.Lajmin e mirë e dha Drejtori i Spitalit të Korçës, Litian Broka...

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Globi

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Një burrë 101-vjeçar, i identifikuar si ‘Zoti P’ është liruar nga izolimi pasi u shërua nga COVID-19 në qytetin italian të Riminit. Ai është një i mbijetuar nga Lufta e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!