FOTOT që rrallë i shihni! Zonjat e Para dhe Princeshat me bikini

Diel, 12 May 2019 12:13

Të gjithë jemi kurioz për jetën e personazheve të famshëm, përfshirë këtu politikanet, dhe pjesëtarët e familjeve mbretërore.

Më poshtë kemi mbledhur fotot e personazheve më të famshëm të politikës, jashtë kornizave të tyre të jetës së përditshme.

Hillary Clinton

Bill Clinton dhe bashkëshortja e tij Hillary kërcejnë gjatë pushimeve të tyre në plazhin e Magens Bay, Virgin Islands.

Melania Trump

Melania Trump së fundi e ka ndarë këtë fotografi. Zonja e Parë amerikane nuk punon më si një modele, por ajo nuk është aspak e turpëruar nga imazhet provokuese të shkrepura në të kaluarën.

Kate Middleton

Në vitin 2006, Kate dhe William ishin në pushime në Ibiza, përpara se të bëheshin burrë dhe grua. Tabloidët që botuan këto foto vunë re shijen e mirë të Kate kur behet fjale per  zgjedhjen e një bikini: ngjyra e bardhë e theksoi ngjyrën e saj nga dielli dhe modelin, trupin e saj të shkëlqyer.

Beatriz of York

Princesha angleze: Eugenie Victoria Helena/Mbesa e Mbretëreshës Elizabeta II nuk i pëlqen shumë ngjarjet zyrtare dhe e gjithë familja e mbështeti atë kur ajo mori këtë vendim. Kështu u përqendrua në studimet e saj dhe mori një arsimim të shkëlqyeshëm.

Beatrice Borromeo

Pierre Casiraghi, trashëgimtar i fronit të Monakos, në vitin 2015 u martua me gazetaren dhe aristokraten e njohur Beatrice Borromeo. Ajo ishte e famshme që para marteses, madje edhe për Chanel, por më vonë ajo zgjodhi të përkushtohej plotësisht në karrierën e saj profesionale si gazetare.

 Soraya Esfandiary-Bakhtiari, mbreteresha e Iránit

Mohammad Reza Pahlevi ishte aq i hipnotizuar nga kjo grua e re saqë ai i propozoi të bëhej gruaja e tij sapo e pa fotografinë e saj. Pas dasmës, Soraya kryesoi një shoqatë bamirëse në Iran, por në vitin 1958, çifti u nda për shkak të infertilitetit të mbretëreshës.

Carolina, princesha e Mónacos

Vajza e parë e princerve Raniero III dhe Grace e Monacos, pas vdekjes tragjike të nënës së saj, u detyrua të marrë të gjitha detyrat e tyre, ndër të tjera, drejton Fondacionin Princess Grace, si dhe është përgjegjëse për komitetin e Festivalit Ndërkombëtar të arteve.

Angela Merkel

Të gjithë kanë nevojë për një pushim: Angela Merkel qëndron në Itali gjatë festave të Pashkëve.

Stefanía, princesha e Mónacos

Stefanía provoi karieren si këngëtare (dhe me sukses të mjaftueshëm), stliste  dhe gjithashtu kreu studime të artit dramatik. Tani, princesha është themeluese e dy fondacioneve bamirëse: një për të rinjtë me aftësi të kufizuara dhe një tjetër për pacientët që vuajnë nga SIDA. Ajo është gjithashtu një përfaqësuese e OKB-së në luftën kundër kësaj sëmundjeje.

Carolina e Mónacos

Kjo grua lindi në një familje emigrantësh ne Afriken e Jugut nga Evropa. Në vitin 2011, u martua me princin Albert II të Monakos. Sot ajo meriton të konsiderohet një nga zonjat më fisnike dhe elegante të të gjithë kontinentit.

Carlota Casiraghi

Princesha Carlota është mbesa e Grace Kelly dhe e teta në linjë per fronin e Monakos. Por ajo nuk është dekurajuar: ajo është një gazetare dhe biznesmenë e suksesshme. Carlota është gjithashtu e  famshme për pasionin e saj për sportet dhe projektet bamirëse që ndihmojnë shumë njerëz.

Maria Olympia, princesha e Greqise dhe Dinamarkes

Vajza më e madhe e princërve të kurorës të Greqisë, Pablo dhe Marie-Chantal, nuk heziton të tregojë trupin e saj në një bikini, edhe pse kjo bie në kundërshtim me pozitën e lartë shoqërore të një princeshe.

Kjo grua e re ka llogaritë e saj në rrjetet sociale, ku ndan fotot e vendeve të ndryshme me fansat e saj, duke përfshirë ato në plazhe

Sofia Kristina Hellqvist, princesha e Suedise

Ish-modelja Sophia Hellqvist u martua me princin suedez Charles Felipe, Dukë e Varmland, në 2015. Pas takimit, ajo braktisi karrierën e saj të modelimit dhe tani është përfshirë në punën bamirëse.

Magdalena e Suedise

Princesha Magdalena është trashëgimtare e drejtpërdrejtë e mbretit dhe mbretëreshës së Suedisë. Megjithatë, ajo nuk është aspirante e fronit, pasi ajo ka një vëlla dhe motër më të vjetër.

Princesha merr pjesë aktive në veprat bamirëse, i pëlqen të udhëtojë dhe beson se gjëja më e rëndësishme është të kushtojë kohë të mjaftueshme për familjen dhe fëmijët e saj

Meghan e Sussex

Meghan Markle duket e mrekullueshme, me rroba formale dhe të hapura. Shfaqja e mrekullueshme e kësaj gruaje i përgjigjet ushqimit të duhur dhe praktikës së rregullt të yogës, gjë që e ndihmon të qëndrojë në formë./ 360grade.al


 

Modifikuar më Diel, 12 May 2019 12:34

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vdes biznesmeni i vajit, e zë poshtë zetori

Aktualitet

Vdes biznesmeni i vajit, e zë poshtë zetori

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar në Patos. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:05, në fshatin Drenie, ku mjeti tip “Zetor”, me drejtues shtetasin  Beniamin Toro 39...

Superaksion në Itali, bllokohen 200 mln euro pasuri, iu përket 4 sipërmarrësve të lidhur me “Ndrangheta”

Aktualitet

Superaksion në Itali, bllokohen 200 mln euro pasuri, iu përket 4 sipërmarrësve të lidhur me “Ndrangheta”

Një operacion i gjerë i Guardia di Finanza-s dhe karabinierëve, i drejtuar nga Prokurori i Përgjithshëm Giovanni Bombardieri u zhvillua  në Rexhio Kalabria, ndërsa u sekuestruan pasuri të luajtshme dhe...

Borchardt shton rojet dhe mban larg gazetarët

Politikë

Borchardt shton rojet dhe mban larg gazetarët

Një ditë më parë u mësua se presidenti Ilir Meta e ka shpallur ‘non grata’ kreun e delegacionit të OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Borchardt u pyet nga gazetarët mbrëmjen e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!