Dua Lipa dhe Bebe Rexha në garë për të njëjtin çmim

E mërkurë, 24 July 2019 08:28

Dua Lipa dhe Bebe Rexha kanë shënuar edhe një sukses në karrierë.

Dua Lipa ka njoftuar fansat e saj se është nominuar në një kategori në eventin muzikor “MTV Video Music Awards”.

Ajo u nominua në kategorinë “Best Dance” me këngën “Electricity”, të cilën e ka realizuar në bashkëpunim me Silk City.

Po në këtë kategori është nominuar edhe një tjetër shqiptare, bëhet fjala për Bebe Rexhën, e cila u nominua me këngën “Call You Mine” në bashkëpunim me The Chansmokers.

Mbetet të shihet nëse dy artistet e njohura shqiptare do të arrijnë të triumfojnë në këtë kategori në eventin prestigjioz të industrisë së muzikës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Aktualitet

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Skuqja dhe irritimi i lëkurës është shtuar në listën e simptomave të pacientëve të prekur me COVID-19, kanë bërë të ditur zyrtarë shëndetësorë në Britaninë e Madhe, ku 1 në...

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Aktualitet

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Para gjykatës, dy burra shqiptarë kanë pranuar se kanë kultivuar kanabis, pasi një fabrikë “një milion paund” u gjet në pjesën qendrore të Whitehaven – afër stacionit të policisë së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!