Kate dhe Meghan nuk mund të jenë asnjëherë shtatzënë në një kohë

Saturday, 24 August 2019 16:59

Ndjekësit dhe fansat e familjes Mbretërore dëshirojnë që dukeshat Meghan Markle dhe Kate Middleton të bëhen sërish nëna.

Në këtë mënyrë Kate të ketë katër fëmijë, ndërsa Meghan dy. Madje ata dëshirojnë që dy dukeshat të jenë shtatzënë në të njëjtën kohë.

Mirëpo sipas rregullave të familjes mbretërore nuk mund të ndodhë që të jenë njëkohësisht shtatzënë. Familja mbretërore ka një sërë rregullash të cilat duhen ndjekur dhe ato përcaktojnë edhe kohën e mënyrën se si një lajm ndahet me publikun.

Madje kohë më parë Motra e mbretëreshës Elizabeth, Princesha Margaret anuloi lajmin e fejesës së saj për t’iu përmbajtur këtij rregulli.

Në atë kohë mbretëresha ishte shtatzënë me Princin Andrew dhe për këtë arsye, motrës së saj, Margaret ju desh të priste derisa fëmija të vinte në jetë që të jepte një lajm tjetër, atë të fejesës së saj.

Kështu që dy shtatzëni njëherësh në Pallatin Mbretëror nuk do të mund të ndodhin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kapet drogë dhe armë në Tiranë, arrestohen dy persona

Kronikë

Kapet drogë dhe armë në Tiranë, arrestohen dy persona

Policia e Tiranës në vijim të operacioneve të njëpasnjëshme për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, gjatë natës ka zhvilluar një tjetër operacion antidrogë Gjatë operacionit, Policia ka sekuestruar...

Më shumë se 400 emigrantë arritën në ishujt grekë në 24 orët e fundit

Aktualitet

Më shumë se 400 emigrantë arritën në ishujt grekë në 24 orët e fundit

Rojet bregdetare greke kanë asistuar në shpëtimin e 225 refugjatëve në 5 incidente të ndryshme në ishujt në lindje të Egjeut përgjatë 24 orëve të fundit. Sipas selisë së Autoritetit Portual...

Lajm bombastik! Media spanjolle largon Ronaldon nga Juventusi, do të luaj në Angli

Sport

Lajm bombastik! Media spanjolle largon Ronaldon nga Juventusi, do të luaj në Angli

Cristiano Ronaldo është duke kaluar një nga moment më të errët në karrierën e tij. Luzitani po zhvillon një start sezoni për tu harruar me Juventusin. CR7 mund të largohet nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!