Varësia ndaj drogës, ylli i Metallica shtrohet në qendër rehabilitimi

Saturday, 28 September 2019 15:19

Metallica ka shtyrë turneun e saj në Australi dhe Zelandën e Re pasi vokalisti kryesor James Hetfield u rikthye në qendrën e rehabilitimit.

Grupi i famshëm njoftoi të shtunën: “Siç e dini shumica prej jush, vëllai ynë James ka luftuar me varësinë ndaj drogës prej vitesh. Ai për fat të keq është dashur të rihyjë në qendër rehabilitimi në një program trajnimi për shërimin e tij.”

Metallica shtoi se planifikojnë të fillojnë turneun sapo James të jetë gati nga ana shëndetësore.

“Ne jemi shumë të mërzitur që ju bezdisshëm kaq shumë, veçanërisht ju fansave besnikë që udhëtoni në distanca të largëta për të parë performancat tona,”-tha grupi.

Të gjitha biletat do të rikthehen plotësisht.

Lufta e Hetfield me varësinë ndaj drogës u pa në dokumentarin e vitit 2004 "Some Kind of Monster". Metallica u formua si grup në vitin 1981 dhe është i njohur për hitet "Enter Sandman", "Master of Puppets" dhe "One".

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!