“Kam pirë kokainë me babanë tim”, shokon aktorja e njohur: Vetëdeklarimi është fuqi e madhe

Tuesday, 12 November 2019 22:10

Ndaj aktores 60-vjeçare hapet një çështje në lidhje me luftën e saj me varësinë nga droga dhe se si ajo ishte në gjendje të qëndronte e pastër në Hollywood. Në intervistën e saj, Curtis kujton se si një dëshirë për më shumë operacione plastike mundësoi përdorimin e saj të drogës.

Ylli i Halloëeen ka qenë shumë e sinqertë për luftën e saj të kaluar me përdorimin e drogave të tjera, dhe i thotë Variety se e sheh veten si një “xunkth”.

“Unë i referohem vetes time si një xunkth thjesht kështu që e demostifikoj atë,” shpjegon ajo. “Unë e quaj veten time të dyshimtë, sepse unë jam një e papjekur.”

Curtis gjithashtu thotë se babai i saj i ndjerë, Toni Curtis, kishte probleme me drogën dhe ata i bënë ato së bashku.

“E dija që babai im kishte një problem sepse unë kisha një problem dhe ai dhe unë përdornim drogë. Ishte një periudhë kohe kur isha fëmija i vetëm që po flisja me të. Unë kisha gjashtë motra. “, thotë ajo . “Vëllai im, Nikolla, vdiq nga një mbidozë e heroinës kur ishte 21 vjeç. Por unë ndaja drogë me babanë tim. Unë përgatita kokainë dhe e përdora një herë me babanë tim. Por kjo ishte e vetmja herë që e bëra këtë. Ai përfundoi duke u kthjelluar për një periudhë të shkurtër kohe dhe ishte shumë aktiv në shërim për rreth tre vjet. Ai nuk zgjati aq shumë. Por gjeti shërimin për një minutë. “

Curtis tani është 20 vjet i matur dhe thotë se të qenurit i hapur për rikuperimin e saj me fansat e saj, e ka ndihmuar atë të qëndrojë në mënyrë të drejtë.

“Ekziston një fuqi e madhe që vjen nga vetëdeklarimi: Unë jam ai që jam, kjo është ajo që unë bëj, dhe unë do të përpiqem të ndalem. Për them se arsyeja që jeta ime është aq më e mirë është sepse unë jam e matur, jam duke e kontrolluar atë. Hoqa dorë nga ajo varësi, konkretisht si personazh publik, për të pranuar realitetin e jetës sime, “shpjegon ajo. “Ekziston një rikuperim në dispozicion falas kudo që ju zgjidhni për ta gjetur atë. Ju duhet ta dëshironi atë. Sapo ta dëshironi, ka miliona njerëz që do t’ju ndihmojnë ta arrini atë.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Politikë

“Çdo manovër për sabotimin e marrëveshjes do jetë fatale”, Lefter Maliqi: Ramën e pret dështimi në zgjedhje

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar sërish për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore, e cila kundërshtohet të firmoset nga disa prej deputëtëve brenda Kuvendit Përmes një postimi në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se...

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Kulturë

Konkursi poezisë/Dea Kodra:"Detaje në Natyrë"

Pershendetje!Quhem Dea Kodra,nxenese ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi".Mu duk interesante teza e konkursit tuaj dhe ajo merr nje peshe dhe permase tjeter ne keto kohe te veshtira qe po kalon...

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

Politikë

Luan Baci publikon videon nga protesta te Albpetrol: Punonjësit kërkojnë pagat që u takojnë me ligj

  Përmes një video të publikuar në facebook, ish deputeti i PD-së, Luan Baçi shkruan se ndodhet pranë protestuesvë të Albpetrol. Baci thotë se ata po kërkojnë pagat që u takojnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!