Robert Berisha flet për Arilenën dhe Elvanën, ‘Kanë këngë varrimesh’

Tuesday, 17 December 2019 17:38

Eni Shehu çdo të hënë sjell në ekranin e TVSH, “Aperi Fest”.

Ky program i është kushtuar të gjithë artistëve që do të marrin pjesë në Festivalin e 58 në RTSH.

Këtë të hënë ishte i ftuar këngëtari Robert Berisha i cili merr pjesë në këtë festival më këngën  “Ajo nuk është unë” .

Roberti foli si për jetën e tij private por edhe për këngët  e artistëve të tjerë. Por ajo që habiti më shumë ishin ajo çfarë mendonte për këngën e Arilena Arës dhe Elvana Gjatës.

‘I kam dëgjuar dhe këngën e Arilenës dhe të Elvanës ishin këngë për varrime, kur të vdes dikush. I kam kolege me vjen keq. Kënga që më pëlqeu si vijë melodike ishte e Kastro Zizos dhe Era Rusit.

‘Çfarë nuk të pëlqeu tek këngë e Elvanës’  ishte pyetja e moderatorit.

‘Elvana gjithmonë ka pasur këngë të bukura.Nuk mu duk se i flen kjo këngë Elvanës. Duke folur si muzikant thjesht nuk më pëlqen’ u shpreh Roberti.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ndarja nga jeta e këngëtarit popullor, mesazhi i ish deputetes: Të qoftë i lehtë dheu artist i madh...

Aktualitet

Ndarja nga jeta e këngëtarit popullor, mesazhi i ish deputetes: Të qoftë i lehtë dheu artist i madh...

Pas lajmit pëer ndarjen nga jeta të kengëtarit të muzikës popullore dibrane Qerim Sula, ish deputetja demokrate e këtij qarku Dhurata Çupi, ka hedhur një shenim në faqen e saj...

Tërmet me madhësi 4.2 Righter në Kassos të Greqisë

Globi

Tërmet me madhësi 4.2 Righter në Kassos të Greqisë

GREQI Një tërmet me madhësi 4.2 i shkallës Righter ka tronditur lokalitetin e Kassos në Greqi. Instituti Gjeodinamik i Athinës ka lajmëruar se tërmeti tronditi Kassos këtë të shtunë në orën 17:58...

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Politikë

Zenelaj i shkruan Veliut: S'je në 1945, se mamaja e djalit 'na paska' një dajo me Ballin

Gentian Zenelaj, aktori i mirënjohur humorit, i ka dërguar një mesazh kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliut.Zenelaj, si prind kësaj radhe më shumë se sa figurë publike, i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!