Babai i Meghan Markle sulmon vajzën: E turpshme, përçmoi familjen mbretërore

Tuesday, 21 Janar 2020 15:57

Babai i Meghan Markle, Thomas e ka konsideruar të turpshëm vendimin e vajzës së tij për të hequr dorë nga statusi mbretëror.

Në një intervistë për Channel 5, ai tha se Meghan përçmoi familjen mbretërore dhe se po hidhte poshtë ëndrrën e çdo vajze vetëm për para. Thomas parashikoi se familja mbretërore mund të shkatërrohej nga pasojat e veprimit të vajzës së tij, pasi Meghan dhe Princi Harry vendosën të vazhdonin jetën e tyre të pavarur. “Kur u martuan, ata morën përsipër një detyrim dhe detyrimi ishte që qëndronin pjesë e familjes mbretërore dhe ta përfaqësonin atë,”- tha ai. “Është një marrëzi për ta. Është një nga institucionet më fisnike, por po e shkatërrojnë, po e zbehin dhe nuk duhet ta bëjnë këtë.”

Ndërsa më pas theksoi se Meghan nuk është vajza që ai rriti. Pas njoftimit bombë të Meghan dhe Harry se do hiqnin dorë nga statuset e tyre, familja mbretërore hyri në krizë. Lajmet erdhën si një tronditje për të gjithë familjen si edhe britanikët.

Përfshirë Mbretëreshën, askush nuk raportohet se ishte më i zhgënjyer se babai i Harry, Princi Charles.

Sipas Express, Princi i Uellsit është shumë i mërzitur me Harryn dhe Meghan, në veçanti me Dukeshën e cila pati me të një marrëdhënie shumë të mirë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U plagosën pasi fuoristrada ra në humnerë, katër persona në gjëndje të rëndë, transportohen drejt Traumës

Aktualitet

U plagosën pasi fuoristrada ra në humnerë, katër persona në gjëndje të rëndë, transportohen drejt Traumës

Katër të plagosur rëndë nga aksidenti në Gramsh do të transportohen drejt spitalit të Traumës në Tiranë.   Gazetari Shkëlzen Henkoja bën me dije se të aksidentuarit janë në gjëndje të rëndë...

Manchester City fiton duelin ndaj Leicester për vendin e dytë, Aguero humbi penalltinë por Jesus rekuperoi

Sport

Manchester City fiton duelin ndaj Leicester për vendin e dytë, Aguero humbi penalltinë por Jesus rekuperoi

Manchester City edhe pse shumë larg Liverpool në renditjen e Premier League i ka dhënë fund dilemave për vendin e dytë. ‘The Citizens’ kanë mposhtur Leicester City në shtëpinë e...

Dafina Zeqiri i shpreh dashurinë publikisht dj Geek

Show-biz

Dafina Zeqiri i shpreh dashurinë publikisht dj Geek

Dafina Zeqiri i ka shprehur dashurinë në publik partnerit të saj Dj Geek. Ka qenë vetë këngëtarja shqiptare ajo e cila ka publikuar një foto me partnerin duke u puthur...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!