Zbulohet lidhja, modelja shqiptare prej vitesh e lidhur me boksierin nga Tunizia

Saturday, 22 February 2020 16:43

Gjatë gjithë kësaj periudhe janë zbuluar lidhje të ndryshme të femrave shqiptare me të huaj, e dashuria nuk njeh kufij, pasi i kapërcen ato.

 

Një tjetër romancë dashurie që ka vite, por që është zbuluar vetëm pak ditë më parë është ajo në mes të bukuroshes kosovare e cila aktualisht është modele në Zvicër, Miki Lushtaku me boksierin me origjinë tuniziane të kategorisë së rëndë, por që jeton në Zvicër, Mehdi ben Hamira.

Ndonëse lidhja e tyre zgjat me vite dhe Miki po ndihet shumë rehat në krahët e Mehdi, ata kanë preferuar që ta bëjnë publike në ndeshjen e fundit që Hamira e ka pasur në Zvicër, duke u përballur me kundërshtarin e tij, Sadin Hadzajlija, ndeshje kjo e zhvilluar në Gjenevë, e në këtë ndeshje ai si zakonisht doli fitues.

Në këtë mbrëmje ishte e dashura e tij shqiptare, Miki Lushtaku, ajo e cila i dha mbështetje të jashtëzakonshme duke e përkrahur nga publiku e njëkohësisht duke e bërë paksa publike këtë lidhje dashurie. Mehdi ben Hamira i lindur në vitin 1992 rrjedh nga një familje me prejardhje tuniziane, babai i tij është tunizian, ndërsa nëna italiane. Ai është lindur dhe rritur në Itali dhe Zvicër.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pirro Ahmetaj:Gëzuar 11 vjetorin e anëtarësimit në aleancën e Atlantikut të Veriut (NATO).

Politikë

Pirro Ahmetaj:Gëzuar 11 vjetorin e anëtarësimit në aleancën e Atlantikut të Veriut (NATO).

Të dashur bashkëAtdhetarë 🇦🇱, 4 Prill, 11 vjet më parë Shqiptarët realizuan një ëndërr shekullore: “i`u bashkuan aleancës më të fuqishme ushtarake të njerëzimit por edhe familjes së vlerave perëndimore”. Sa më...

Tragjedi në botën e modës, ndahet nga jeta stilisti legjendar i këpucëve. Dyshohet se u infektua me koronavirus

Globi

Tragjedi në botën e modës, ndahet nga jeta stilisti legjendar i këpucëve. Dyshohet se u infektua me koronavirus

Sergio Rossi, stilisti i njohur i këpucëve, ka vdekur në moshën 84 vjeçare. Nuk dihet ende shkaku i vdekjes së stilistit legjendar, i cili themeloi një nga markat më të...

Ja si parashikohet moti sot dhe nesër

Moti

Ja si parashikohet moti sot dhe nesër

Mot i variueshëm parashikohet te jete sot dhe neser, me ere te vrullshme dhe me prani te reshjeve te shiut.motSherbimi Meteorologjik Ushtarak ben me dije se dita e sotme parashikohet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!