Nga çoban në kamarier e shitës fiqsh, këto janë profesionet e para të VIP-ave

E Enjte, 19 Prill 2018 12:45

Sot i shikojmë si njerëz me mirëqenie ekonomike dhe të suksesshëm në fusha të ndryshme të jetës, por a e dini se një pjesë e mirë e personazheve të famshëm shqiptarë e kanë nisur çdo gjë nga zeroja, pa pasur asnjë bazë ku të mbështeten?

Ndoshta kurrë nuk është vonë për të nisur jetën dhe për të fituar atë që ka qenë ëndrra jote. Mirëqenia mund të vijë duke punuar e mbase, edhe duke u ndodhur në vendin e duhur dhe në kohën e duhur.

Siç kanë bërë shumë prej këtyre personave më poshtë, mund të jeni ju i suksesshmi i radhës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

Sport

LIVE INTER-JUVENTUS/ Festë zikaltër në stadium, Xheko tund rrjetën

  Sot luhet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, derbi i Italisë, Inter-Juventus, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane Interi do të kërkojë ringritjen pas humbjes që pësoi javën...

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

Globi

“Der Spiegel” paralajmëron: Në Ballkan po lind një konflikt i ri, pasojat për Europën do të jenë të mëdha

    Revista gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një shkrim situatës në Ballkan. “Lideri i serbëve të Bosnjës dhe anëtar i kryesisë së Bosnjë-Hercegovinës kërcënon prej vitesh se do të shkatërrojë shtetin...

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

Lifestyle

Ilir Kulla te darka e ditëlindjes së yllit mediatik italian, Mara Venier.Në darkë edhe Carrisi, Parieti, Marcuzzi dhe Ferrili

  Fotolajm/Analisti i njohur shqiptar Ilir Kulla në darkën e ditëlindjes se yllit mediatik italian Mara Venier, sëbashku me Alessia Marcuzzi, Alba Parieti, Sabrina Ferrili dhe Albano Carrisi