Johnny Depp në telashe, hidhet në gjyq nga ish-truprojat

E Enjte, 03 May 2018 19:24

Aktori Johnny Depp është futur sërish në telashe. Pas peripecive që kaloi nga një seancë gjyqësore në tjetrën për shkak të divorcit me Amber Heard, dhe më vonë nga mashtrimi miliona dollarësh nga ish-agjencia e tij “The Management Group”, aktori është denoncuar edhe nga dy ish-truprojate  tij.

Dy ish-truprojat kanë ngritur padi ndaj Johny Depp duke e akuzuar për mospagesë të rrogave dhe për punë ekstra nga detyra e caktuar dhe nga përfshirja në praktika të paligjshme të biznesit.

Sipas dokumenteve të gjykatës të paraqitura këtë të martë, Eugene Arreola, një detektiv i dalë në pension dhe Miguel Sanchez thanë se në shumë raste ata “u detyruan të mbrojnë të pandehurin Depp nga vetja” për shkak të “veseve” të tij.

Ata përmendin një rast në një lokal nate, ku sipas tyre Depp kishte konsumuar lëndë të jashtëligjshme dhe ata duhej ta mbronin dhe të mos linin publikun ta shikonin gjendjen e tij të rëndë.

Arreolla dhe Sanchez pretendojnë gjithashtu se që nga maji i 2016-ës deri në janar të 2018-ës ata nuk janë paguar për pagat jashtë orarit.

Johny Depp pritet të dalë në gjyq përballë menaxherëve të tij, gjatë muajit gusht

Modifikuar më E Enjte, 03 May 2018 19:26

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Kronikë

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga një kapanon, ku kultivohet dhe thahet...

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

Politikë

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

  Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri...

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

Politikë

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

  Nga Ylli Manjani 1. Do kufizonte mandatin e kryeministrit. Jo më shumë se 2 mandate. Por nuk kufizon dot mandatin e vet në parti. Ka hyrë tek i treti pasi humbi...