U dënua përjetësisht se u kap me drogë/ Kim kërkon lirimin e 62-vjeçares

Premte, 04 May 2018 18:12

Kim Kardashian West dhe dhëndri i presidentit, Jared Kushner do të bashkohen për të liruar nga burgu një gjyshe 62-vjecare që është akuzuar për posedim të drogës.

Alice Marie Johnos u dënua me burgim të përjetshëm në vitin 1996 pasi për herë të parë u kap me drogë, që konsiderohet shkelje jo e dhunshme. Punoi shumë vite në marketing, por pasi u pushua nga puna, kishte vështirësi financiare dhe iu bashkua një grupi për shitjen e drogës.

Kërkesa për faljen e saj u mohua kur ishte në krye të pushtetit Barack Obama.

Avokati i Kardashian tha se shpreson të bindë presidentin Donald Trump për të miratuar faljen e Johnson. Sipas faqes zyrtare Mic, cështja po shqyrtohet nga avokatët e Shtëpisë së Bardhë. “Do ishte mirë që ajo të dilte para Ditës së Nënës. Jam mirënjohëse ndaj Zotit pasi bëri që Kim të na mbështeste”, tha vajza e Johnson, Catina Scales për BBC.

Historia e Johnson ra në sytë e yllit të reality shoë pasi pa një video të shkurtër për rastin. Kardashian nuk hezitoi që ta shpërndante në Tëitter dhe u bë virale duke arritur në 3.84 milionë klikime.

Modifikuar më Premte, 04 May 2018 18:49

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Kronikë

Publikohen pamjet e parcelave me kanabis/ Gazetarja: Bima është në proces tharje, shumë shpejt do trafikohet drejt BE

Fenomeni i kanabizimit të vendit vazhdon të jetë prezent në territorin shqiptar. Mbrëmjen e sotme emisioni “Në shënjestër”, në News24, ka publikuar pamje nga një kapanon, ku kultivohet dhe thahet...

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

Politikë

Ndoka: Rama ka shumë frikë Berishën, Basha pa marrë divorcin u martua me Edin

  Ish-kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka teksa komentoi deklaratën e Sali Berishës se ky i fundit do të garojë për të qenë sërish në krye të PD-së, pohoi se kryeministri...

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

Politikë

Ironia e Manjanit: Pesë dështimet e Bashës! Trupi i tij u bë autostradë...

  Nga Ylli Manjani 1. Do kufizonte mandatin e kryeministrit. Jo më shumë se 2 mandate. Por nuk kufizon dot mandatin e vet në parti. Ka hyrë tek i treti pasi humbi...