Sezon i suksesshëm për Valon Berishën, ja kush ekip i madh e kërkon

Tuesday, 10 Prill 2018 16:43

Ky ka qenë një nga sezonet më të suksesshëm për ekipin e Salzburgut, në të cilin luan dhe Futbollisti i Kombëtares së Kosovës Valon Berisha, i cili këtë sezon ka arritur të shënojë 5 gola. Mesfushori i lindur në Malmo të Suedisë ka rënë në sy nga drejtuesit e Liverpoolit dhe trajneri Jurgen Klopp, të cilët po vëzhgojnë gjendjen e Berishës.

Kosovari ka arritur të shënojë 10 gola në Europa League.

Skuadra e tij eliminoi gjigantët e Borusia Dortmund dhe Berisha bëri një paraqitje të shkëlqyer.

Po ashtu ylli i Salzburgut i shënoi me penallti edhe Thomas Strakoshës në sfidën e parë çerekfinale të Europa League me Lazion.

Modifikuar më Tuesday, 10 Prill 2018 17:14

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Globi

Situatë shqetësuese në Meksikë, parakalon Italinë për numrin e viktimave nga COVID-19, të infektuar rreth 300 mijë

Meksika ka parakaluar Italinë sa i përket numrit të viktimave nga COVID-19. Plot 35 mijë të vdekur numëron sot Meksika gjatë pandemisë teksa të infektuar gjithashtu ka më shumë se...

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

Politikë

‘’Pa maskë dhe distancë’’, Vasili:Pse Manastirliu ka frikë të gjobisë Veliajn? Prandaj askush nuk i beson dhe dëgjon këta

  Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka publikuar disa foto ku kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj në takimet më të fundit të tij shfaqet pa maskë dhe nuk mban distancim social. Vasili...

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!