Nuk ka gjyq në KAS? Skënderbeu reagon zyrtarisht!

Premte, 08 Mars 2019 20:00

Dita e sotme ishte e mbushur me shumë dilema rreth të ardhmes së Skënderbeut, lidhur me çështjen e nxehtë të klubit korçar, që ka apeluar në KAS dënimin e rëndë të dhënë nga UEFA. 10 vjet pezullim nga veprimtaritë europiane dhe 1 milion euro gjobë kanë bërë që Skënderbeu të kërkojë të drejtën në KAS, ku shpreson të rrëzojë UEFA-n.

Ditën e sotme, KAS-i ka publikuar listën e çështjeve në program deri më 31 maj, ku nuk figuron asnjë çështje Skënderbeu-UEFA, ndërsa më pas janë shtuar zërat për një tërheqje të UEFA-s nga kjo seancë, duke e bërë praktikisht të fituar këtë betejë ligjore.

Por Skënderbeu nuk ka heshtur dhe ka vendosur t’i vërë kapak kësaj çështjeje, duke konfirmuar, nga ana e tij, se gjyqi në KAS do të zhvillohet më 16 prill.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...

I intubuar dhe në gjendje kritike tek Infektivi, artisti ka nevojë urgjente për gjak

Politikë

I intubuar dhe në gjendje kritike tek Infektivi, artisti ka nevojë urgjente për gjak

  Artisti Arben Bajo ka nevojë urgjente për gjak të grupit A negativ të dikujt që ka kaluar koronavirusin. 53-vjeçari Bajo ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital dhe i intubuar...