Futbolli në zi, vdes në aksident sulmuesi 28-vjeçar

Hënë, 29 Prill 2019 11:09

Një lajm i hidhur trondit botën e futbollit. Futbollisti çek i Alanyaspor, Josef Sural ka mbetur i vdekur nga një aksident automobilistik.

28 vjeçari i skuadrës turke ndodhej në një minibus së bashku me 6 shokë skuadre. Lajmi është konfirmuar edhe në faqen zyrtare në “Tëitter” të klubit të Superligës turke.

Sural raportohet se ka vdekur në spital pas aksidentit. Shtatë lojtarët e kishin marrë me qira automjetin për të udhëtuar drejt transfertës së Kayserispor.

Agjencia turke e lajmeve “Anadolu” tha se aksidenti ndodhi rreth 5,1 kilometra larg qytetit të Alania në bregun jugor të vendit.

Sural luajti 20 herë për kombëtaren e Republikës Çeke, duke shënuar një gol. Para se të transferoheshin në Alanyaspor në janar 2019, 28 vjeçari është aktivizuar me Sparta Pragë dhe Liberec.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Aktualitet

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Një shqiptar i arratisur prej më shumë se 20 vitesh pas dy dënimesh për trafik droge, është arrestuar nga policia italiane në Napoli. Mihallaq Boraku, 49 vjeç, me origjinë shqiptare u...

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Aktualitet

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Në krye të Federatës Panshqiptare Vatra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është zgjedhur Ilmi Berisha, shqiptaro-amerikani i parë nga Kosovë që drejton këtë federatë në mbi 100 vite të...

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

Aktualitet

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

 Në një kohë kur vendet e tjera punojnë për të përsosur teknikat e edukimit dhe zhvillimit të të vegjëlve në kopshte e çerdhe, vendi ynë nuk siguron dot kushtet bazike. Gati...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!