VIDEO/ Heroi i Liverpulit, një 14-vjeçar gjeti pikën e dobët të Barcelonës

E mërkurë, 08 May 2019 19:26

Një nga golat i cili ka marrë më shumë vëmendje në mbrëmjen e gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve mes Liverpulit dhe Barcelonës, ishte goli i katërt për të kuqtë. Pikërisht goli vendimtar që kualifikoi ekipin, lindi nga një veprim i zgjuar i mbrojtësit Arnold, i cili gjeti të përgjumur mbrojtjen katalanasve duke pasur nga goditja e këndit te sulmuesi Origi, që mposhti Ter Shtegen.

Mirëpo, një meritë dhe kontribut të jashtëzakonshëm në këtë gol ka pasur edhe djaloshi që mblidhte topat pas vijës fundore. Në atë moment për të mos vonuar lojën pasi Liverpuli po nxitonte për të shënuar golin e kualifikimit, djaloshi i pasoi me shpejtësi një top te Arnold, ndërsa i foli edhe lojtarit të Barcelonës për të larguar topin nga fusha në mënyrë që të riniste loja. Rezultati ishte maksimal pasi, të kuqtë e luajtën aksionin me shpejtësi duke zënë në befasi blaugranët.

E gjithë kjo nuk ishte e rastësishme pasi mbledhësit e topave kishin marrë porosinë që të fusnin sa më shpejt topat në lojë për të favorizuar Liverpulin, që duhet të shfrytëzonte për të realizuar përmbysjen, e cila në fund u arrit falë edhe djaloshit 14-vjeçar.

 

Modifikuar më E mërkurë, 08 May 2019 19:28

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Sport

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë prezantimit që bëri në Camp Nou u përpoq të bënte disa...

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aktualitet

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka çelur sot, mbledhjen e firmave nga qyetarët për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe firmat mblidhen pikërisht në hyrje të saj  “Firmos edhe ti!”...

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Sport

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A. Ndeshje e lehtë në letër, por bardhezinjëve nuk u lejohet asnjë gabim pasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!