Liverpool-Totenham, Madridi pret një finale angleze në Ligën e Kampioneve

E Enjte, 09 May 2019 09:54

Përcaktohet finalja e Ligës së Kampioneve për sezonin 2018/2019. Liverpool-Totenham, do të jetë finalja që do të zhvillohet në Madrid.

Ajax ka arritur të magjepsë botën këtë sezon duke shkuar deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve por vetëm kaq. Takimi Ajax-Totenham, përfundoi me rezultatin 2-3, luajtur këtë mbrëmje. Golat për Ajax në ndeshjen e mbrëmjes së sotme u shënuan nga De Ligt dhe Ziyech. Për Totenham shënoi Lucas 3 gola, duke i prerë skuadrëz londineze biletën e finales.

Takimi i parë përfundoi me reultatin 1-0 në favor të Ajax. Kujtojmë që mbrëmjen e së martës  Liverpool fitoi me rezultatin 4-0 përballë Barcelonës duke përmbysur rezultatin e parë që përfundoi 3-0 në favor të katalanasve.

Kështu më 1 Qershor, në “Wanda Metropolitana” të Madridit, do të luhet një finale tërësisht angleze, ku Tottenhami dhe Liverpooli do të diskutojnë trofeun më të rëndësishëm për klube, në një sfidë që pritet të jetë spektakolare

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Sport

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë prezantimit që bëri në Camp Nou u përpoq të bënte disa...

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aktualitet

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka çelur sot, mbledhjen e firmave nga qyetarët për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe firmat mblidhen pikërisht në hyrje të saj  “Firmos edhe ti!”...

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Sport

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A. Ndeshje e lehtë në letër, por bardhezinjëve nuk u lejohet asnjë gabim pasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!