UEFA nuk ndalet, tjetër skuadër Europiane në "lupën" e FFP-së

Tuesday, 14 May 2019 17:08

Manchester City rrezikon të përjashtohet nga UEFA Champions League, trofeu që dëshirojnë më shumë kampionët në fuqi të Premier League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola dyshohet se ka mashtruar autoritetet për Fair Play Financiar dhe janë nën hetim për shpenzimet në merkato.

Autoritetet angleze dhe UEFA po hetojnë prej muajsh skuadrën e Manchester Cityt, midis akuzave për shkelje të rregullave financiare. Gjithsesi, kjo nuk është pritur aspak mirë nga zyrtarë të klubit anglez, që përmes një deklarate për shtyp kanë hedhur poshtë akuzat nga UEFA.

"Akuzat për parregullsi financiare janë krejtësisht të rreme. Manchester City mirëpret hapjen e një hetimi zyrtar të UEFA-s si një mundësi për t'i dhënë fund spekulimeve që rezultojnë nga sulmet ilegale dhe jashtë kontekstit të publikimit të e-maileve të skuadrës tonë. Llogaritë e publikuara të klubit janë të plota"-thuhet në njoftimin e "Qytetarëve".

Nëse rezulton që Manchester City ka shkelur këto rregulla, kampionët në fuqi të vendit rrezikojnë përjashtimin nga UEFA Champions League. Megjithatë, ky vendim nuk do të futet që këtë vit në fuqi, por duke nisur nga sezoni i ardhshëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shtyhet për të dhjetën herë seanca për Arbër Çekajn

Aktualitet

Shtyhet për të dhjetën herë seanca për Arbër Çekajn

Shtyhet për të dhjetën herë seanca në Gjykatën Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për Arber Cekaj, Donaldo Lushaj, Armand Pezaku. Të pandehurit akuzohen për trafikun e 613 kilogram kokaine të...

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Aktualitet

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Policia e Tiranës ka arrestuar 9 persona për vepra të ndryshme penale, një prej tyre një rast i rëndë i dhunës në familje. Burime zyrtare bënë me dije se nga...

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Z. Selim Selimi pranoi detyrën e re për të udhëhequr Ministrinë e Drejtësisë në Kosovë, në qeverinë e Avdullah Hotit. Sot zyrtarisht është bërë pranimi i detyrës nga Ministri i Drejtësisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!