I siguruan Luftëtarit mbijetesën, largohen pa mirënjohje trajneri Ahmataj, stafi dhe lojtarët

E mërkurë, 15 May 2019 22:21

Turpet dhe vendimet e pakuptimta të kampionatit shqiptar të futbollit nuk kanë të sosur, dhe sot i vjen radha ekipit të Luftëtarit.

Trajneri Julian Ahmataj, zv.trajneri Neritan Novi, lojtarët Albano Aleksi dhe Xhekson Ferraira janë tashmë zyrtarisht të larguar nga Luftëtari.

Një vendim i çuditshëm, edhe i pajustifikueshëm duke ditur që pikërisht trajneri i ekipit gjirokastrit kishte siguruar mbijetesën në një kampionat që e shihte pa “yjet” alla Bregu, Abazaj dhe të tjerë me të cilët kishte shkëlqyer vitet e kaluara.

Edhe mënyra nuk duket sikur tregon mirënjohjen minimale. Klubi u ka dorëzuar shkresat, pasi ata u paraqiten normalisht në stërvitje.

Trajneri Ahmataj meritonte për këtë një fund ndryshe nga ai i “kalit” që braktiset pasi ke kaluar “lumin” e vështirësive në Superiore.

Kjo nuk duket një praktikë e paparë në Gjirokastër. Hasan Lika ende mban mend si u shkarkua sapo i siguroi ekipit përfaqësimin historik në kupat evropiane.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Kulturë

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Shuhet në moshën 86-vjeçare albanologu dhe studiuesi i njohur Agron Fico. Lajmin e ka dhënë Akademia e Shkenca, teksa vlerëson maksimalisht figurën e Ficos, për kontributin e vyer të dhënë...

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Politikë

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Prokuroria e Kukësit ka shpallur moskompetencë në lidhje me dosjen e 19 të arrestuarve për trafik droge në Kukës. Dosja me 19 të arrestuar ka kaluar tashmë në duart e SPAK...

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Politikë

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili pas takimit me ambasadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman kanë shkuar në zyrën e Bashës. Dy të mandatuarit e opozitës për Këshillin Politik do...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!