“Bild” sulmon Guardiolën: Theu rregullin e pashkruar të futbollit

E mërkurë, 14 August 2019 21:31

Më 8 gusht, Manchester City konfirmoi se Leroy Sane ka dëmtuar ligamentin e gjurit dhe pritet të qëndrojë larg fushave për pjesën e mbetur të sezonit.

23-vjeçari kishte javë që përflitej për një kalim te Bayern Munich. Pasi sulmuesi anësor u dëmtua në Community Shield ndaj Liverpool, shtypi gjerman ka sulmuar Pep Guardiolën duke thënë se po luante lojëra me kampionët e Gjermanisë.

Bild thekson se Guardiola theu rregullin e pashkruar të futbollit: një lojtar i cili është në negociata për t’u larguar, nuk duhet të marrë pjesë në ndeshjet e futbollit.

Bayern ishte në negociata të avancuara me Sane, por kjo nuk e ndali Guardiolën ta aktivizonte ndaj The Reds.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

I njohur për policinë, kush është 26 vjeçari i vrarë në Kavajë

Aktualitet

I njohur për policinë, kush është 26 vjeçari i vrarë në Kavajë

Marjus Ismaili është 26-vjeçari i cili mbeti i vrarë mbrëmjen e sotme në Kavajë, pasi një konflikti banal, nën efektet e alkoolit. I riu rezulton emër i njohur për policinë, pasi...

Interi mbetet "thatë", mesfushori i Barçës bind trajnerin

Sport

Interi mbetet "thatë", mesfushori i Barçës bind trajnerin

U mendua se do të largohej në merkaton e janarit për shkak se nuk po luante me Bracelonën por duket se situata e Ivan Rakitiç ka marrë një kthesë pozitive. Futbollisti...

Përdhunuesi serial dënohet me 33 burgime të përjetshme

Globi

Përdhunuesi serial dënohet me 33 burgime të përjetshme

Një përdhunues serial është dënuar me 33 burgime të përjetshme. Joseph McCann përdhunoi mbi 11 gra dhe fëmijë në të gjithë Anglinë. Viktimat e përdhunimit të Joseph McCann ishin të moshës 11...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!