Migjen Basha tërhiqet nga kombëtarja shqiptarja e futbollit

E Enjte, 29 August 2019 21:16

Migjen Basha, është tërhequr nga ekipi kombëtar.

Njoftimin e ka bërë vetë mesfushori nëpërmjet një postimi në faqen e tij në ‘Facebok’.

Basha shkruan se tërheqja e tij vjen për t’i kushtuar më shumë kohë familjes si dhe për t’u lënë më shumë hapësira lojtarëve të rinj të kombëtares.

“Mendojë që ka ardhur momenti i duhur për mua qe ti dedikoj më tepër kohë familjes time.

Por në të njëjtën kohe, ti japim mundësinë dhe lojtarëve më të rinj të kenë më tepër hapësira në ekipin kombëtar.

Dua te falenderojë nga zemra te gjithë lojtarët e ekipit kombëtar, shokët e miqte e mi gjate këtyre viteve.

Falenderoj stafin teknik te ekipit kombetar dhe Federaten Shqiptare te Futbollit per mundesine.” – shkruan Basha në ‘Facebook’.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!