Luiza Gega thyen një tjetër rekord kombëtar: Mezi pres kampionatin botëror

Hënë, 02 September 2019 20:58

Atletja Luiza Gega ka thyer një tjetër rekord kombëtar. Këtë gjë e njoftoi vetë Gega në një postim në faqen e saj në ‘Instagram’.

Ajo mori pjesë për herë të parë në një garë 2000 metra me pengesa në ISTAF që po zhvillohet në Berlin.

“ISTAF Berlin – (IAAF World Challenge. Rekord kombëtar, rekord personal, Vendi 3, 2000m me pengesa – 6:00.07.

Sot vendosa një nga rezultatet më të mira të karrierës time sportive dhe për më tepër vazhdoj të ndihem vërtet në formë shumë të mirë. Mezi pres të filloj përgatitjet për kampionatin botëror “Doha 2019”. 26 ditë dhe #roadtodoha2019. Faleminderit gjithëve për suportin, do të thotë vërtet shumë për mua”, shkruan Gega.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shtyhet për të dhjetën herë seanca për Arbër Çekajn

Aktualitet

Shtyhet për të dhjetën herë seanca për Arbër Çekajn

Shtyhet për të dhjetën herë seanca në Gjykatën Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për Arber Cekaj, Donaldo Lushaj, Armand Pezaku. Të pandehurit akuzohen për trafikun e 613 kilogram kokaine të...

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Aktualitet

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Policia e Tiranës ka arrestuar 9 persona për vepra të ndryshme penale, një prej tyre një rast i rëndë i dhunës në familje. Burime zyrtare bënë me dije se nga...

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Z. Selim Selimi pranoi detyrën e re për të udhëhequr Ministrinë e Drejtësisë në Kosovë, në qeverinë e Avdullah Hotit. Sot zyrtarisht është bërë pranimi i detyrës nga Ministri i Drejtësisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!