×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 46

De Bruyne: Fantastike po ta fitojmë titullin në derbi

Hënë, 02 Prill 2018 09:20

Manchester City është vetëm një fitore larg nga titulli kampion i Premier League dhe Kevin De Bruyne thotë se do të jetë "e veçantë" nëse shpallen gjatë derbit të Manchester-it.

Kevin De Bruyne i pëlqen ideja që  Manchester City  të fitojë titullin e Premierligës duke mposhtur rivalët e përjetshëm të Manchester United në ndeshje direkte.

Fitorja 3-1 kundër Evertonit javës së kaluar, e lë Manchester Cityn një fitore larg titullit kampion.

Ndërsa United ka qenë i dyti gjatë pjesës më të madhe të sezonit, City i Guardiolës ka dominuar ligën që ne fillimet e sezonit.

"Për ta bërë këtë kundër United do të ishte e veçantë," tha De Bruyne.

"Do të ishte e këndshme të ngrenim titullin në ndeshjen kundër United, për tifozët do të ishte diçka e veçantë. Do të ishte e mrekullueshme, diçka ndryshe. Ju e njihni historinë, kështu që do të ishte fantastike.”

"Sa më shpejt që ta bëjmë atë, aq më mirë, pasi  mund të përqendrohemi në frontet e tjera. Kemi ndeshje të veshtira përballë pasi do luajm me Liverpool-in dy her, Manchester United dhe Tottenham.

Në ndeshjen e parë të sezonit në dhjetor, City fitoi 2-1 fitues në Old Trafford.

Modifikuar më Hënë, 02 Prill 2018 09:38

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbardhet misteri/ Përmendet Olsi: Ja e vërteta e helmimit

Aktualitet

Zbardhet misteri/ Përmendet Olsi: Ja e vërteta e helmimit

Janë ende të freskëta dekoret e dasmës së Olsit dhe Rezartës, por fatkeqësisht martesa e tyre, që finalizoi një histori dashurie katër vjeçare, nuk do të zgjaste shumë. Paja nuk ishte...

Media amerikane dhe zhurma për shkarkimin e Presidentit Trump

Globi

Media amerikane dhe zhurma për shkarkimin e Presidentit Trump

Buja i një shkarkimi të mundshëm të Presidentit Donald Trump nga detyra ishte në qendër të diskutimeve në emisionet e debateve televizive të së dielës në Shtetet e Bashkuara, pa...

FOTO/Shqiptari gjendet pa ndjenja në rrugë, kërkohet ndihma për ta identifikuar

Aktualitet

FOTO/Shqiptari gjendet pa ndjenja në rrugë, kërkohet ndihma për ta identifikuar

Një shqiptar i cili jeton në Greqi është përballur me një situatë të rëndë ditën e sotme. Teksa ai ka qënë duke kaluar në rrugë ka hasur një person të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!