Serie A, njihuni me lojtarët më të paguar, dominon “Zonja e Vjetër”

Tuesday, 10 September 2019 13:16

8 tituj kampion në 8 vitet e fundit janë një tregues i qartë i dominimit absolut të Juves në Serie A. Të konkurrosh “Zonjën e Vjetër” në fushë është kthyer në një mision shumë të vështirë ndërsa në shifra dhe paga Juve është e thjeshtë e pakapshme. Dominimi shihet qartë në listën e lojtarëve më të paguar në Serie A për sezonin 2019-2020. Nuk është aspak një rastësi që bardhezinjtë janë kthyer në një superfuqi në Itali, mjafton të shohim lojtarët që kanë në dispozicion dhe pagat që ata përfitojnë.

Ronaldo

Në majën e listës së lojtarëve më të paguar qëndron C.Ronaldo. Diferenca e tij me ndjekësit është po aq e madhe sa dhe fama e tij. CR7 përfiton në Torino 31 milion euro në sezon. Në vendin e dytë qëndron transferimi më i bujshëm në këtë verë, Romelu Lukaku.

Conte Lukaku

Sulmuesi belg përfiton tek Inter 8,5 milion euro në sezon. Në vendin e tretë me 7,5 milion euro renditet De Ligt. Pavarësisht se në vitet e fundit është dhënë gjithnjë në huazim, Higuain vijon të qëndroj në listën e lojtarëve më të paguar.

Higuain

Argjentinasi përfiton po aq sa De Ligt, 7,5 milion euro në sezon. 7 milion përfitojnë dy afrimet e verës të Juves me parametra zero, Rabiot dhe Ramsey, shumë e njëjtë me atë që përfiton dhe Dybala. Mbyll 10-tshen e parë një tjetër Juventin, Miralem Pjanic.

Për të gjetur një lojtar që nuk është në radhët e Juves duhet të shkojmë në vendin e 11-të ku renditet Donnarumma i Milan me 6 milion euro në sezon. Lojtari më pak i paguar në Serie A është Edgaras Dubickas i Lecces me 20 mijë euro në sezon.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

Kulturë

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

TREGIME TË MOSHËS SË RINISË – Mbresa nga libri ” I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko- PROMOTED CONTENT     Nga Fuat Memelli Boston-SHBA Kisha lexuar plot shkrime të Shefqet Mekos, qysh kur ai hyri...

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Aktualitet

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Pesë kuzhinierë shqiptarë do të gatuajnë në San Martino për familjet e prekura nga tërmeti. Nisma pritet të ndërmerret nga data 26 deri në 31 Janar në restorantin San Giminiano.  Mediat...

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Aktualitet

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Një autobus që kryente shërbimin urban në Tiranë ka marrë flakë në orët e pasdites. Autobusi mësohet se i përkiste linjës Kamzë-Tiranë.     Urbani ka marrë flakën në pjesën e pasme të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!