"Ylli i Barcelonës, viktimë e një marrëzie braziliane prej 22.000 km"

Hënë, 07 October 2019 17:07

“Viktimë e një marrëzie prej 22.000 km”. Kështu e ka përmbledhur katalanasja “Sport”, media shumë pranë Barcelonës, situatën e krijuar me Arthur, i cili duhet të paraqitet në Singapor për dy miqësoret e Brazilit. Më tej, në shkrim thuhet: “Për Barcelonën, asgjë nuk e justifikon faktin që në fillim të sezonit europian, kombëtarja e Brazilit ka planifikuar dy ndeshje miqësore, kundër Senegalit dhe Nigerisë. Sipas klubit katalanas, që mendon për brazilianët e vet, asgjë nuk do t’i kontribuojë as punës së trajnerit Tite. Kështu, Arthur Melo, titullar i trajnerit Valverde, duhet të përballet me një udhëtim nga Barcelona në Singapor e kthim, prej pothuajse 22.000 km., me çrregullimet që sjell deomos ky “fluturim” kaq i gjatë.

Edhe shtypi brazilian ka bërtitur deri në kupë të qiellit, duke thënë se kësi udhëtimesh të gjata dëmtojnë disa ekipe vendase, të cilët tashmë kanë hyrë në fazën vendimtare të “Brasileirao 2019”, një kompeticion që nuk ndalet për shkak të angazhimeve jozyrtare të “Canarinha”. Në këtë sens, Tite ka thirrur deri në tetë lojtarë, që luajnë në Brazil. Përtej fluturimit prej më shumë se 14 orësh, në rastin e Artur, ekziston rreziku i ndonjë dëmtimi, ndërsa duhet të kihen parasysh edhe vështirësitë klimatike. Në orarin e planifikuar për të dyja miqësoret, pritet një temperaturë rreth 30 gradë dhe një përqindje lagështie mbi 80%”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Aktualitet

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Skuqja dhe irritimi i lëkurës është shtuar në listën e simptomave të pacientëve të prekur me COVID-19, kanë bërë të ditur zyrtarë shëndetësorë në Britaninë e Madhe, ku 1 në...

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Aktualitet

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Para gjykatës, dy burra shqiptarë kanë pranuar se kanë kultivuar kanabis, pasi një fabrikë “një milion paund” u gjet në pjesën qendrore të Whitehaven – afër stacionit të policisë së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!