“Ka dhimbje në brinjë e në gjoks…”: menaxheri i Hysaj tregon se shpëtimtari ishte… Ansaldi

Tuesday, 08 October 2019 22:30

Dëmtimi i Elseid Hysaj në ndeshjen kundër Torinos ka tronditur gjithë ambjentin e Napolit, por për fatin e shkodranit momenti më i keq duket se ka kaluar. Mbrojtësi i djathtë i Shqipërisë ka pësuar një frakturë në sternium, pas përplasjes së keqe në tokë, në kontrastin me Ansaldin e do të qendrojë jashtë fushës për ca kohë.

Për gjendjen e lojtarit, por edhe mardhënien e tij me Ancelotti, ka folur Mario Giuffredi, menaxheri i shqiptarit: “Si është Hysaj? Është mirë, ka pak dhimbje në brinjë e në gjoks, ka një frakturë por është dicka fatmirësisht pak preokupuese. Ansaldi ishte shumë i aftë dhe i kthjellët në atë moment, të zbuste rënien. Duke parë si ndodhi mendonim gjëra shumë më të rënda, ishte drithëruese. Kohët e rikuperimit do të afrohen tek 25 ditët”.

Hysaj kërkon të ndryshojë ambjent, por sipas menaxherit, problemi nuk qendron aspak tek Ancelotti: “Elseid ka treguar se është një lojtar i rëndësishëm në të dy krahët. Ancelotti më tha se do të ishte shumë i kënaqur nëse do të qendronte, sepse i jepte garanci në atë këndvështrim”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Aktualitet

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Skuqja dhe irritimi i lëkurës është shtuar në listën e simptomave të pacientëve të prekur me COVID-19, kanë bërë të ditur zyrtarë shëndetësorë në Britaninë e Madhe, ku 1 në...

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Aktualitet

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Para gjykatës, dy burra shqiptarë kanë pranuar se kanë kultivuar kanabis, pasi një fabrikë “një milion paund” u gjet në pjesën qendrore të Whitehaven – afër stacionit të policisë së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!