Edi Reja mbledh “shqiponjat”, kuqezinjtë gati për Moldavinë

Diel, 13 October 2019 14:47

Humbja kundër Turqisë zbehu përfundimisht ëndrrën për një kualifikim të mundshëm në “Euro2020”, një humbje që “djeg” shumë për mënyrën se si erdhi, një humbje e pamerituar që ndryshon totalisht qasjen në 3 ndeshjet e mbetura. Ndaj Turqisë nuk ishte fundi por fillimi i një cikli të ri, ishte një nga ndeshjet më të bukura që Shqipëria ka zhvilluar në vitet e fundit.

Reja

Edi Reja duket se ka gjetur më në fund elementët e duhur, skemën e duhur, filozofinë e duhur për të rikthyer kuqezinjtë në atë “epokë” të lavdishme që përjetuan nën drejtimin e De Biasit, të paktën kjo ishte përshtypja që u krijua, një ekip që kishte gjithçka, dëshirë, grindë, strikt në skemën dhe lojën që dëshironte trajneri, kundërsulme të shpejta, kishte gjithçka për të besuar se e ardhmja mund të jetë më e mirë. Në tre ndeshjet e mbetura, kundër Moldavisë, Andorrës dhe Francës, trajneri Edi Reja pritet të aktivizojë disa elementë të tjerë, futbollistë që nuk janë aktivizuar nën drejtimin e tij apo që kanë pasur pak minuta, janë tre ndeshje ku italiani pritet të marrë mesazhet e radhës nga grupi i së ardhmes.

 

Ekipi Kombëtarë ka zhvilluar në Moldavi seancën e radhës stërvitore, një ndeshje ku sipas të gjithë gjasave italiani do të provojë disa elemente të “freskët”, Turqia ishte një ndeshje me kosto të lartë fizike.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Aktualitet

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online. Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me...

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Sport

Mungon në Tiranë, Benzema nis luftë të re me Francën: “Më lini të luaj me Algjerinë”

Në mbrëmje, në Shqipëri, Didier Deschamps do të festojë pankinën e 100 si trajner i Francës. E gjithnjë, pa sulmuesin më të mirë francez të historisë së Real Madrid në...

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Aktualitet

Event festiv apo shtetrrethim në ”Arenën Kombëtare”? Policia pengon hyrjen e gazetarëve

Ndeshja Shqipëri Francë do akoma disa orë të fillojë, por masat e sigurisë në stadiumin “Air Albania” po bëhen gjithmonë e më shtrënguese. Forca të shumta policia po rrethojnë impiantin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!