I ndryshoi fytyrën Shqipërisë, FSHF-ja merr vendimin e madh për Edi REJËN

E mërkurë, 16 October 2019 15:39

Edi Reja do të drejtojë dhe për 2 vite Shqipërinë. Edi Reja nuk do të largohet Kombëtarja. Tekniku i Shqipërisë zgjat kontratën me FSHF-në deri në përfundim të fazës eliminatore të Kupës së Botës ‘’Katar 2022’’ (viti 2021).

Falë paraqitjeve pozitive me Islandën, Turqinë dhe Moldavinë, 74-vjeçari italian ka bindur presidentin Duka për të vazhduar edhe për 2 vite të tjera misionin e drejtimit të Shqipërisë.

Ky vendim u paralajmërua të hënën nga vetë Duka. Palët presin vetëm konfirmimin e detajeve të fundit për të hedhur firmën.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetëm 17 vjeç, këngëtarja bën histori në “Grammy Awards”

Show-biz

Vetëm 17 vjeç, këngëtarja bën histori në “Grammy Awards”

Këngëtarja 17-vjeçare, Billie Eilish  bëri histori në  Grammys të mërkurën me gjashtë nominimet e saj për vitin 2020. Adoleshentja është e nominuar për Best Solo Performance, Best New Artist, Record of...

Shkëmbimi i bujshëm, Juve dhe PSG kërkojnë përfitime simbiotike

Sport

Shkëmbimi i bujshëm, Juve dhe PSG kërkojnë përfitime simbiotike

Edhe pse jemi 40 ditë larg hapjes së merkatos së janarit ekipet prestigjoze të Europës kanë vijuar punën për tu përforcuar. Sipas mediave italiane Emre Can mund të largohet nga Juventusi...

Tare kërkon Marash Kumbullën, ja sa vlerësohet futbollisti kuqezi

Sport

Tare kërkon Marash Kumbullën, ja sa vlerësohet futbollisti kuqezi

Marash Kumbulla në orbitën e Lazios. Javën e kaluar, mediet italiane kontaktuar me menaxherin e mbrojtësit shqiptar, i cili mohoi largimin e 19-vjeçarit gjatë merkatos së janarot, por nuk e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!