Protestat në Katalonjë, rrezikohet “El Clasico”, kërkohet shtyrja

E Enjte, 17 October 2019 22:12

“El Clasico” i futbollit Barcelona-Real Madrid rrezikon të mos luhet fundjavën e ardhshme, në datën 26 tetor. Federata spanjolle e futbollit kërkon shtyrjen e supersfidës për shkak të tensioneve që kanë përfshirë Katalonjën me protestat kundër dënimit të liderëve separatistë.

Megjithatë federata e futbollit ka marrë një përgjigje negative paraprakisht nga të dyja klubet. Krerët e futbollit në Spanjë i druhen faktit se kjo ndeshje mund të bëhet shkak për të përshkallëzuar protestat.

Më 26 tetor në fakt, është programuar një manifestim i separatistëve në kuadër të kauzës së tyre. Sipas “Marka” dhe “El Mundo Deportivo” data më e mundshme për zhvillimin e El Clasico, në rast shtyrje është 18 dhjetori.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vetëm 17 vjeç, këngëtarja bën histori në “Grammy Awards”

Show-biz

Vetëm 17 vjeç, këngëtarja bën histori në “Grammy Awards”

Këngëtarja 17-vjeçare, Billie Eilish  bëri histori në  Grammys të mërkurën me gjashtë nominimet e saj për vitin 2020. Adoleshentja është e nominuar për Best Solo Performance, Best New Artist, Record of...

Shkëmbimi i bujshëm, Juve dhe PSG kërkojnë përfitime simbiotike

Sport

Shkëmbimi i bujshëm, Juve dhe PSG kërkojnë përfitime simbiotike

Edhe pse jemi 40 ditë larg hapjes së merkatos së janarit ekipet prestigjoze të Europës kanë vijuar punën për tu përforcuar. Sipas mediave italiane Emre Can mund të largohet nga Juventusi...

Tare kërkon Marash Kumbullën, ja sa vlerësohet futbollisti kuqezi

Sport

Tare kërkon Marash Kumbullën, ja sa vlerësohet futbollisti kuqezi

Marash Kumbulla në orbitën e Lazios. Javën e kaluar, mediet italiane kontaktuar me menaxherin e mbrojtësit shqiptar, i cili mohoi largimin e 19-vjeçarit gjatë merkatos së janarot, por nuk e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!