I fiksuar pas talentit më të mirë në botë, Perez ka gati ofertën e radhës

Premte, 25 October 2019 13:25

Real Madrid është shumë larg atij ekipi që bëri historinë në Champions League duke fituar 3 herë radhazi trofeun më të rëndësishëm në rang klubesh. Largimi i C.Ronaldos, problemet me Bale dhe disa heronj të tjerë të “tripletës” së famshme, apo një merkato vere si rrallë herë jo efikase, ka bërë që Real të mos jetë as i bukur e as dominues. Florentino Perez investoi këtë verë mbi 300 milion euro por sërish ekipi spanjollët po has shumë vështirësi. Reali dhe Perez nuk kanë ndërmend të ndalen këtu po do të hidhen sërish në sulm për të ndërtuar sërish një ekip “galaktikësh”.

Mbappe

Jo vetëm Pogba, një peng i vjetër i presidentit dhe trajnerit Zidane, por objektivi i tyre kryesor mbetet Kylian Mbappe. Sipas të përditshmes spanjolle “AS”: “Mbappe mbetet një opsesion i Perez”. Numri një i klubit spanjoll do të përpiqet sërish këtë verë të transferoj në Madrid talentin më të mirë në botë, një nga të paktët lojtarë në qarkullim që mund të plotësoj boshllëkun e lënë nga C.Ronaldo.

 
As

Mbappe i ka të gjithë kartat për të qenë ylli i ri i futbollit botëror, këtë e konfirmoj sërish në transfertë kundër Clube Brugge ku realizoi një “tripletë” duke thyer rekordin e Leo Messit, si lojtari më i ri që ka shënuar më shumë gola në Champions. Perez kërkon të përfitoj nga fakti që Mbappe nuk ndihet i lumtur në një ekip si PSG ku nuk përmbush dot egon e tij për të fituar trofe të rëndësishëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

Aktualitet

Çfarë do të ndodhte nëse tërmeti do ta kishte epiqendrën në Tiranë?/ Ja çfarë thotë inxhinieri i njohur

I ftuar në programin “Historia ime” në Klan, ka qenë inxhinieri i njohur Arben Meçe, i cili ka treguar për problematikat e ndërtimeve që u evidentuan pas tërmetit. Sipas tij...

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Aktualitet

Tërmeti i 26 nëntorit, Kisha Orthodokse pa dallim besimi në ndihmë të personave në nevojë

Tërmeti i 26 nëntorit që kaluam, për të gjithë ne që ishim pranë epiqendrës apo edhe ne perimetrin e lëkundjeve shkatërruese të tij, ishte një provë e vështirë për ne...

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Aktualitet

Shqiptari theri gruan në shtëpi, procesi që po trondit Britaninë e Madhe

Një proces gjyqësor ky i dyshuar kryesor është një bashkëshort shqiptar po mbahet në Britaninë e Madhe, ku Fatos Xheta akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij Safie Xheta. Fatos Xheta...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!