Marotta “kënaq” Conten/ Tre objektiva në janar

Premte, 08 November 2019 15:28

Antonio Conte kohët e fundit është ankuar për forcat e pakta që ka në skuadër, veçanërisht në aspektin sulmues.

Shefi ekzekutiv i skuadrës, Giuseppe Marotta ka në radarin e tij tre lojtarë në merkaton e Janarit, Olivier Giroud, Dejan kulusevski dhe Matteo Darmian. – sipas “Gazetta dello Sport”.

Kontrata e sulmuesit francez me Chelsea skadon në fund të sezonit, dhe një lëvizje tek skuadra e Interit mund të ndodhë, për shkak të aktivizimit të pakët nën urdhrat e Frank Lampard, dhe gjithashtu sepse është një njohje e Contes, në kohën kur ai drejtonte Chelsean.

Ndërsa për përforcimin e mesfushës, interesi ështe te Kulusevski i cili ka lënë përshtypje të mira që kur u transferua në formë huazimi nga Atalanta tek Parma, duke shënuar 2 gola dhe duke dhënë 5 pasime për gol.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ditën në gjumë, natën në punë/ Ja si u arrestuan tre grabitësit shqiptarë të vilave

Aktualitet

Ditën në gjumë, natën në punë/ Ja si u arrestuan tre grabitësit shqiptarë të vilave

Tre shtetas shqiptar të moshave,  24, 30 dhe 33 vjeç, të cilët ushtronin aktivitetin në grabitjen e banesave kanë rënë në prangat e policisë italiane. Të tre këta shtetas kishin mundur ...

Fiona Hill: Ukraina ndërhyri në zgjedhjet amerikane? Është një trillim i shërbimeve ruse

Globi

Fiona Hill: Ukraina ndërhyri në zgjedhjet amerikane? Është një trillim i shërbimeve ruse

Ish-zyrtarja e lartë e Këshillit të Sigurisë Kombëtare tha të enjten gjatë dëshmisë në procesin hetimor ndaj Presidentit Trump se është “një trillim” se Ukraina, dhe jo Rusia, ndërhyri në...

Lisien Bashkurti: Normat diplomatike ndërkombëtare, sovraniteti shtetit, reagimi i Presidentit

Politikë

Lisien Bashkurti: Normat diplomatike ndërkombëtare, sovraniteti shtetit, reagimi i Presidentit

Prof. Lisen Bashkurti – Kohët e fundit, në mënyrë të vecantë pas adoptimit të reformës në drejtësi me ndryshimet kushtetuese të korrikut 2016, ka disa diplomatë dhe përfaqësi të huaja të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!