Barça, kërkohet një zëvendësues për Suarez

Premte, 22 November 2019 13:52

Barcelona po përgatitet për të gjetur zëvendësuesin në një të ardhme jo shumë të largët të Luis Suarez. Uruguajani është një makineri golash por pak nga pak rendimenti i tij ka rënë. Blaugranasve u duhet një garanci më shumë në repartin ofensiv.

Lautaro Martinez është një ndër opsionet, por po ashtu po qarkullojnë zërat edhe për një afrim të mundshëm të Aubameyang. Sulmuesi i Arsenal bie në sy për shpejtësinë e tij dhe aftësinë golashënuese. Aubameyang është 30 vjeç dhe nuk ka shumë diferencë me moshën e Luis Suarez dhe duket si një operacion që do të zgjasë pak derisa të gjendet një sulmues më i ri në moshë për të patur një të ardhme më të sigurt. Ndoshta mosha e tij është një ndër arsyet që nuk figuron si opsion i parë në listën e katalanasve.

LEXO EDHE  Hazard: E pranoj, isha mbipeshë kur mbërrita te Reali Madrid

Këtë sezon tek Arsenal Aubameyang ka shënuar 9 gola në 14 ndeshje një shifër pozitive duke patur parasysh momentin e përgjithshëm që po kalojën Topçinjtë. Kontrata e sulmuesit 30 vjeçar përfundon në 2021 dhe nëse nuk do të arrihet akordi për rinovim siç kanë qarkulluar zërat në Francë, ky do të ishte një plus më shumë për Barcelonën për të tentuar afrimin e tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjykata e Posaçme lë në burg rrëmbyesit e Jan Prengës

Politikë

Gjykata e Posaçme lë në burg rrëmbyesit e Jan Prengës

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka rikonfirmuar masat e sigurisë për 6 personat e akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës. Kështu...

Prekëse/ Vdiq në tërmetin e 26 nëntorit, anglezët i ngrenë memorial

Politikë

Prekëse/ Vdiq në tërmetin e 26 nëntorit, anglezët i ngrenë memorial

Një kompani britanike ka vendosur të përkujtojë në mënyrë të veçantë një koleg shqiptar që vdiq gjatë tërmetit të 26 nëntorit. '001 Taxis' ka ngritur një memorial në zyrat e saj...

Rritet paniku nga gripi/ Pasi vdiqën 7 persona, rëndohet gjendja e 2 të shtruarve në spital

Aktualitet

Rritet paniku nga gripi/ Pasi vdiqën 7 persona, rëndohet gjendja e 2 të shtruarve në spital

Situata paraqitet kritike pasi dy persona janë në gjendje të rëndë për shkak të gripit, ndërsa gjithsej janë 13 pacientë që po trajtohen në Klinikën Infektive në QKUK. Lajmin e ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!