VAJZAT E GRUMBULLUARA NGA GRIMA PËR TAKIMIN ME POLONINË…

Hënë, 02 Prill 2018 13:14

 

Klubi përfaqësues A i femrave ka nisur sot grumbullimin në Elbasan, për përgatitjen e ndeshjes eleminatore të radhës, e cila do të luhet ditën e premte, më 6 prill, në Poloni. Për këtë takim, Armir Grima, trajneri i skuadrës, ka grumbulluar 20 vajza, me të cilat do të të përgatite për zhvillimin e ndeshjes zyrtare. Në lidhje me këtë përballje eleminatore, Grima u shpreh: “Kthehemi sërish te ndeshjet eleminatore zyrtare.

Tashmë kemi ide për kundërshtarin, Polonninë, që ka cilësi dhe elemente të mira në fushë. Do të japim maksimumin tonë, do të futemi në fushë për të arritur rezultat pozitiv, dhe pse jo, për të mos dalë pa pikë. Ditët e grumbullimit do të na shërbejnë për të vlerësuar edhe situatën e vajzave, por do të ndalemi gjatë te pjesa taktike, për mënyrën se si do të luajmë.

Kundërshtari është i fortë, por ne do të japim më të mirën tonë për të dalë me pikë nga ndeshja. Kam besim në reagimin dhe performimin e vajzave në fushë”, – u shpreh Grimanë media.Kombëtarja A e femrave që nga sot e deri të enjten do të qëndrojë e grumbulluar në Elbasan. Më pas do të shkojë në Varshavë për takimin zyrtar të ditës së premte.

Lista e lojtareve të grumbulluara nga Grima:

 1. Marigona Zani Portiere
 2. Ardjola Raxhimi Portiere
 3. Albina Rrahmani Mbrojtwse
 4. Arbiona Bajraktari Mbrojtwse
 5. Luci Gjini Mbrojtwse
 6. Arbenita Curraj Mbrojtwse
 7. Endrina Elezaj Mbrojtwse
 8. Cyme Lulaj Mbrojtwse
 9. Aidena Mustafaj Mbrojtwse
 10. Sara Maliqi Mbrojtwse
 11. Qendresa Krasniqi Mesfushore
 12. Megi Docci Mesfushore
 13. Klaudia Rrotani Mesfushore
 14. Esmeralda Franja Mesfushore
 15. Vanesa Lavendi Mesfushore
 16. Markela Bejleri Mesfushore
 17. Geldona Morina Mesfushore
 18. Marsela Djegsina Sulmuese
 19. Kristina Maksuti Sulmuese
 20. Zylfije Bajramaj Sulmuese

 

Modifikuar më Hënë, 02 Prill 2018 13:26

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

Aktualitet

Rrëfimi i dhimbshëm: Burri i parë ishte i martuar me dy fëmijë, i dyti iku pa e ditur që isha shtatzënë

“Historia ime” ka sjellë ditën e sotme historinë e dhimbshme të një gruaje, e cila u martua në moshën 33-vjeçare me një person që e njohu përmes vajzës së xhaxhait. Kushtet...

Izraeli sërish në zgjedhje

Globi

Izraeli sërish në zgjedhje

Parlamenti izraelit vendosi që vendi të mbajë zgjedhje të reaj më 2 mars të vitit që po vjen, të tretat me radhë në më pak se një vit, pasi që...

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Aktualitet

I bënë pritë pasi tërhoqi paratë nga banka, maskat i vjedhin 15 mijë euro

Një grabitje me armë zjarri është regjistruar mbrëmë në Burrel, ku pre e sulmit ka rënë një person që sapo kishte dalë nga banka. Sipas “News 24”, disa persona të maskuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!