Polemika për ndarjen e tribunave, reagon Tirana: Policia nuk e merr përsipër ndeshjen…

E mërkurë, 11 December 2019 15:20

Të premten në orën 19:00, në “Air Albania”, do të luhet derbi i kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës.  Gjatë ditës sotme, Partizani ka publikuar çmimet e biletave dhe ndarjen e sektorëve, të stadiumit.

Klubi i Tiranës ka kërkuar që tifozët të qëndrojnë në tribunën “Fatmir Frasheri”, që përkon me krahun nga qyteti, pasi Partizani ka vendosur që tifozët bardheblu të qëndrojnë në tribunën “Vasillaq Zëri”. Të njëtën gjë ka kërkuar edhe policia që nuk merr përsipër mbarëvajtjen e ndeshjes.

Njoftimi i Tiranës:

“BILETAT | PARTIZANI -TIRANA

Klubi i Partizanit si organizator i ndeshjes ka percaktuar ndarjen e sektoreve te stadiumit “Air Albania” si dhe cmimet e biletave.

KF Tirana ka kerkuar zyrtarisht qe ndarja te behet ndryshe, duke kerkuar tribunen “Fatmir Frasheri” per tifozet bardheblu, tribune e cila perkon me krahun nga qyteti. Per shkaqe sigurie te njejten kerkese ka bere dhe Policia e Tiranes qe pas refuzimit te Partizanit, nuk merr persiper mbarevajtjen e ndeshjes.

Me poshte gjeni skemen e stadiumit dhe cmimet perkatese per sektoret. Biletat i gjeni tek biletaria prane stadiumit “Selman Stermasi” prej dites se sotme.

TRIBUNAT BARDHEBLU:

TRIBUNAT S/V – 500 L

TRIBUNA Ë 106/107 – 3.000 L

TRIBUNAT Ë 105 – 4.000 L”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Infermieret po ikin masivisht: Shumë shpejt, injeksionet do t’i bëni vetë

Aktualitet

Infermieret po ikin masivisht: Shumë shpejt, injeksionet do t’i bëni vetë

Mësimi i gjuhëve të huaja është kthyer në nevojën më të ngutshme për studentët e infermierisë. Me të kryer betimin qe u jep titullin infermier, edhe ata duan të ikin...

Gjykata e Posaçme lë në burg rrëmbyesit e Jan Prengës

Politikë

Gjykata e Posaçme lë në burg rrëmbyesit e Jan Prengës

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka rikonfirmuar masat e sigurisë për 6 personat e akuzuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës. Kështu...

Prekëse/ Vdiq në tërmetin e 26 nëntorit, anglezët i ngrenë memorial

Politikë

Prekëse/ Vdiq në tërmetin e 26 nëntorit, anglezët i ngrenë memorial

Një kompani britanike ka vendosur të përkujtojë në mënyrë të veçantë një koleg shqiptar që vdiq gjatë tërmetit të 26 nëntorit. '001 Taxis' ka ngritur një memorial në zyrat e saj...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!