Shihni si do jenë uniformat e Barcelonës në sezonin tjetër

Premte, 21 February 2020 12:17

Megjithëse jemi në fazën më delikate të këtij sezoni, Barcelona e ka bërë gati pamjen e uniformave për sezonin e ardhshëm.

Katalanasit eksperimentojnë çdo sezon me uniformat, duke krijuar një larmi llojesh ndër vite.

Uniformat e këtij viti kanë pamjen e një fushe shahu, ashtu si ajo historike e Kroacisë.

Vitin e ardhshëm skuadra blaugrana do i kthehet vijave vertikale me ngjyrat karakteristike, blu dhe të kuqe, por përsëri do të kemi një risi.

Vijat e trasha të kuqe dhe blu, do të ndahen nga disa vija të holla me ngjyrë të verdhë.

Pra këtë vit do të kemi një prani shumë më të madhe të ngjyrës së verdhë, që është karakteristike e flamurit të Katalonjës.

Uniforma e dytë do të jetë e gjitha e zezë, me vija të verdha te pjesa e jakës e gjithashtu edhe pjesa tjetër e shkrimeve mbi të do të jenë të verdha.

Ngjyra rozë do të vazhdojë të veshë Barçën edhe këtë vit. Uniforma e tretë do të jetë rozë me motive të zeza.

Image

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

Politikë

Denoncimi i PD: Skandal tek kopshti ‘4 Stinët’ në Tiranë, bashkia fshehu rastin me COVID-19, prokuroria të hetojë

  Partia Demokratike i bëri thirrje prokurorisë që të hetojë në lidhje me rastin e mbylljes së kopshtit ‘4 Stinët’ në Tiranë, pas rasteve që u shfaqën me koronavirus. Në një dalje...

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Politikë

Nard Ndoka ironizon Ramën:Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Nard Ndoka ka ironizuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke i thënë të bëhet president i Flamurtarit. Duke iu referuar deklaratës së kryetarit të PD, Lulzim...

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Politikë

Rakipi:Deklarata e Bashës, mjaft serioze! Rama kërkon garanci të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar në emisionin “Në fokus” në TV T, ku ka komentuar deklaratat e Lulzim Bashës, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!