PSG merr vendimin për dy yjet e ekipit, buzëqesh Barça, Reali duhet të ndryshoj objektiv

E Enjte, 05 Mars 2020 10:54

PSG ka në përbërje dy nga futbollistët më të mirë botë dhe më të kërkuarit në tregun e transferimeve. Në Francë ka ardhur momenti për të vendosur disa pika, për ti dhënë formë të tashmes dhe të ardhmes pasi është thuajse e pamundur të mbajnë në skuadër për shumë kohë, Neymar dhe Mbappe. Të dy lojtarët janë vendosur në fokusin e Barcelonës dhe Realit, të gjendur përballë një presioni të tillë por dhe për të stabilizuar situatën në dhomat e zhveshjes, PSG me sa duket ka marrë një vendim përfundimtar.

Sport

Sipas të përditshmes spanjolle “Sport”, PSG është i gatshëm të heq dorë nga Neymar dhe të mbaj në skuadër Mbappe. Ylli francez është shfaqur shumë i tensionuar kohët e fundit, kërkon të jetë ai në qendër të projektit të klubit dhe me sa duket drejtuesit kanë vendosur t’ia plotësojnë këtë dëshirë. Mes palëve pritet të diskutohen kushtet e reja të kontratës e cila do ta shndërroj Mbappe në lojtarin më të paguar në botë, 50 milion euro ne sezon. Real Madrid është i detyruar të ndryshoj objektiv pasi kampioni i botës ishte vendosur në majën e listës së dëshirave.

Neymar

I ndryshëm diskutimi për Neymar, braziliani mund të largohet më në fund, mund të rikthehet tek Barcelona por sipas kushteve të PSG. Francezët kërkojnë shërbimet e Griezmann, kërkojnë të bashkojnë në Paris dy kampionët e botës, Griezmann-Mbappe. As sulmuesi nuk do të ishte kundër këtij shkëmbimi, fundja tek Barcelona nuk është ndjerë kurrë si në shtëpi, e ka pasur shumë të vështirë të përshtatet, PSG është një mundësi për të nisur edhe një herë gjithçka nga e para.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...