E pamundur të luhet për shkak të Koronavirus, miqësoret e Kombëtares drejt anulimit

Hënë, 09 Mars 2020 15:51

Ende nuk ka diçka zyrtare, por situata e krijuar me përhapjen e Koronavirus në Itali dhe tashmë edhe në Shqipëri, e bën thuajse të pamundur programin e ndeshjeve miqësore të kombëtares së Shqipërisë. Kjo e fundit duhet të luante dy sfida në fund të muajit mars, një në San Marino dhe një tjetër kundër Sllovenisë në Itali.

Por masat e marra nga qeveria italiane e bëjnë të pamundur udhëtimin e stafit teknik dhe futbollistëve. Ndeshja kundër San Marinos është thuajse e anuluar, ndërsa pasi Koronavirus preku edhe vendin tonë, me masat e qeverisë shqiptare për ndërprerjen e aktiviteteve sportive, bie opsioni që miqësorja kundër Sllovenisë të luhet në Shqipëri.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Kulturë

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Shuhet në moshën 86-vjeçare albanologu dhe studiuesi i njohur Agron Fico. Lajmin e ka dhënë Akademia e Shkenca, teksa vlerëson maksimalisht figurën e Ficos, për kontributin e vyer të dhënë...

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Politikë

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Prokuroria e Kukësit ka shpallur moskompetencë në lidhje me dosjen e 19 të arrestuarve për trafik droge në Kukës. Dosja me 19 të arrestuar ka kaluar tashmë në duart e SPAK...

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Politikë

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili pas takimit me ambasadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman kanë shkuar në zyrën e Bashës. Dy të mandatuarit e opozitës për Këshillin Politik do...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!